Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2021/2022Dziewięć drużyn reprezentujących gminę Lubin wystartowało w sezonie piłkarskim niższych lig 2021/2022. W czwartej lidze reprezentowała nas Iskra Księginice, w A Klasie mieliśmy trzy zespoły i pięć w B klasie. W trakcie sezonu sytuacja trochę się zmieniła. Zapraszamy na podsumowanie sezonu 2021\2022 drużyn z gminy Lubin.

Iskra Księginice (16. miejsce IV liga -spadek) 30-17 bramki 50:92

Zaczniemy od naszego rodzynka w rozgrywkach 4 ligi. Apetyty przed rozpoczęciem rozgrywek nie były zbyt wygórowane, lecz założenia co do zdobyczy punktowych i miejsca w tabeli były na pewno większe od osiągniętych. Piłkarzy z Księginic prześladował pech i brak umiejętnego utrzymywania korzystnego wyniku, co było powodem straty kilku cennych punktów. W rundzie wiosennej ekipa z Księginic wygrała tylko jedno spotkanie i było to o wiele za mało, aby pozostać w 4 lidze. Najlepszym strzelcem okazał się Kacper Hilla – 8 bramek.

Unia Miłoradzice (7. miejsce Klasa A) 28-43 77:56

Wyniki osiągane przez Unię Miłoradzice w ostatnich latach dawały nadzieję, iż będzie to czołowy zespół Klasy A. Drużyna jednak nie potrafiła ustabilizować formy i przytrafiały się jej wstydliwe porażki. Znając jednak ambicję piłkarzy Unii należy mieć nadzieję, że kolejny sezon będzie zdecydowanie lepszy i miejsce w czołówce tabeli pokaże prawdziwe oblicze tej drużyny. Najlepszym strzelcem okazał się zdobywca 17 bramek Tomasz Skotnicki.

Fortuna Obora (3. miejsce Klasa B) 26-53 128:65

To był dobry sezon w wykonaniu zawodników z Obory. Zdobycie 128 bramek pokazuje, że drużyna gra szalenie ofensywnie. Praca trenera Wójcika przyniosła bardzo dobre wyniki, ekipa Fortuny Obora grała bardzo mądrze i z polotem. Możliwości kadrowe stawiają drużynę z Obory jako potencjalnego zwycięzcę Klasy B w następnym sezonie. Najlepszym strzelcem był Paweł Mikuła zdobywca 36 bramek.

Unia Szklary Górne (5. miejsce Klasa A) 30-54 74:60

W obecnym sezonie podopieczni Andrzeja Turkowskiego ponownie zameldowali się w czołówce tabeli. Gdyby nie kilka pechowych porażek na własnym stadionie, można by mówić o kolejnym udanym sezonie w wykonaniu Unii Szklary Górne. Baza treningowa jak i sam obiekt dają możliwość spełnienia marzenia o grze w okręgówce. Kadra zespołu jak i bardzo dobry trener sprawiają, iż marzenia o awansie nie są oderwane od rzeczywistości. Mecze w Szklarach Górnych są świętem dla całego sołectwa i ściągają licznych fanów Unii. Najlepszym strzelcem został Marek Wilk, zdobywca 20 bramek.

KS Kłopotów-Osiek (3. miejsce Klasa B) 26-55 105:49

Spadek dla każdej drużyny jest małym szokiem, lecz dla ekipy trenera Mirosława Dragana okazał się pozytywnym bodźcem do zmian, które wyszły KS Kłopotów-Osiek na dobre. Nowy stadion wpłynął mobilizująco na piłkarzy, działaczy i trenerów. Mecze w Kłopotowie ogląda się przyjemnie, emocjonując się ambitną grą gospodarzy. Drugie miejsce na zakończenie sezonu jest bardzo dobrym wynikiem i mamy nadzieję, iż w kolejnych rozgrywkach będą głównym kandydatem do awansu. Najlepszym strzelcem został Jakub Olszewski -28.

Platan Siedlce (14. miejsce Klasa B) 13-15 32:57

Runda jesienna była bardzo przeciętna jeśli chodzi o zdobycze punktowe i miejsce w tabeli. Wyniki osiągane w ostatnich latach stawiały drużynę z Siedlec jako potencjalnego zwycięzcę Klasy B. W rundzie wiosennej zespół został wycofany z rozgrywek. Głównym powodem były kłopoty kadrowe Platana. Najlepszym strzelcem został Przemysław Fijałkowski -13 bramek.

Iskra II Księginice (10. miejsce Klasa A) 28-28 67:87

Rezerwiści z Księginic za główny cel obrali ogrywanie w drugim zespole młodych zawodników. Cel ten został spełniony i przez drugi zespół przewinęło się wielu młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile pierwszej drużyny. Runda wiosenna nie była tak udana jak jesień. Zespołowi przytrafiały się porażki ze słabszymi drużynami, co spowodowało zajęcie 10. miejsca w tabeli. Zespół Iskry II Księginice nie będzie uczestniczył w rozgrywkach w przyszłym roku.

Huzar Raszówka (1. miejsce Klasa B- awans) 26-69 107:40

Zespół trenera Tomasza Targowicza ma za sobą świetny sezon. Awans do Klasy A po 32 latach błąkania się po najniższych szczeblach rozgrywek jest dla kibiców Huzara nagrodą za wiarę i ogromną determinację. Wszyscy w Raszówce zdają sobie sprawę, iż gra o szczebel wyżej będzie bardzo trudna lecz znając ambicje, zaangażowanie piłkarzy oraz kierownictwa klubu można mieć pewność, że zespół utrzyma się w klasie A. Najlepszym strzelcem został Radosław Targowicz strzelec 26 bramek.

Victoria Niemstów (6. miejsce Klasa B) 26-45 59:50

Dobry sezon w wykonaniu Victorii. Tak w skrócie można ująć występy ekipy z Niemstowa. Możliwości zawodników i ambicje trenera Damiana Morocha sięgają jednak bliżej czołowych miejsc w tabeli. Młody i ambitnie grający zespół urwał kilka punktów drużynom z czołówki tabeli. Najlepszymi zawodnikami Victorii byli Sebastian Ozimek, Patryk Borowczyk i grający trener Damian Moroch.

Najlepsi strzelcy drużyn Gminy Lubin

4 liga Kacper Hilla (Iskra) -8, Maciej Srebniak (Iskra) -7, Maciej Zasadni (Iskra) -6, Jarosław Gambal (Iskra) -5
Klasa A Marek Wilk (Unia Szklary Górne) 20 bramek, Tomasz Skotnicki (Unia Miłoradzice) 17 bramek, Michał Kogus (Unia Szklary Górne) 11 bramek, Maciej Sacha (Iskra II) 10 bramek, Paweł Miśta (Unia Miłoradzice) 9 bramek
Klasa B Paweł Mikuła ( Fortuna) 36 bramek, Oskar Ondycz ( Fortuna) 29 bramek, Łukasz Kulicki ( Fortuna) 29 bramek, Jakub Olszewski (KS Kłopotów-Osiek) 28 bramek, Radosław Targowicz (Huzar) 26 bramek, Dawid Wasiak (KS Kłopotów-Osiek) 19 bramek