Uroczystości w SiedlcachTak jak co roku, 11 listopada mieszkańcy Siedlec z okazji  Święta Niepodległości, złożyli kwiaty pod mogiłą w której złożone są szczątki ofiar II wojny światowej. W tym uroczystym wydarzeniu wziął udział także wójt Tadeusz Kielan oraz Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin.

Zanim w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w Szklarach Górnych odsłonięto obelisk poświecony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, to właśnie w Siedlcach organizowano uroczystości gminne, choć przed setną rocznicą znacznie skromniejsze. Dlatego od pięciu lat, tuż po spotkaniu z mieszkańcami gminy w Szklarach, wójt Tadeusz Kielan odwiedza parafię w Siedlcach.

Uroczystości w SiedlcachUroczystość składania wieńców poprzedza msza święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez księdza proboszcza Tadeusza Żurka. Później jest okazja do spotkania pod mogiłą. W tym roku, tradycyjnie już oprócz wójta i przewodniczącego rady, kwiaty złożył także sołtys Stanisław Ryniec wraz z przedstawicielami rady sołeckiej oraz panie reprezentujące radę parafialną.

Uroczystości w SiedlcachW Siedlcach także organizowany jest coroczny turniej szachowy, o którego wynikach napiszemy w oddzielnym materiale, a którego uczestników także tradycyjnie odwiedza szef naszego samorządu. Od pięciu lat świętowanie kończy się wizytą i chwilą zadumy na ławeczce, która z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zamontowano przed szkołą podstawową w Raszówce.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin