Wielkie emocje zarówno wśród dorosłych jak i dzieci towarzyszyły  uroczystemu pożegnaniu siedmiolatków, którzy od września pójdą już do szkoły. Dzieci przygotowały z tej okazji  wiele niespodzianek i same zostały obdarowane licznymi pamiątkami.

Przedszkole zakończone nauką w zerówce to wyjątkowy czas w rozwoju dzieci, co wszyscy sobie doskonale uzmysłowili słuchając wspaniałego przedstawienia przygotowanego przez opiekunki i przedszkolaków. Zainaugurował je uroczysty taniec – polonez, który poprowadzili wspólnie Ola i Szymon, a pytani o to czy mają tremę zgodnie odpowiedzieli:

– Nie. Lubimy tańczyć, a dziś była jeszcze próba.

Na scenie występowały wszystkie dzieci i było mnóstwo wspomnień z minionych lat. Na przykład te o krzykach i płaczach, gdy jako 3-latkowie po raz pierwszy wkraczali w progi przedszkola

– Wyłam w niebogłosy, jak sobie dziś przypomnę, to stają mi włosy – mówiła ze sceny  jedna z absolwentek przedszkola.

Wspominano zabawy, spacery, wycieczki. Wzruszeni rodzice, jak na największych fanów przystało, wszystko skwapliwie fotografowali i nagrywali. Kiedy dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego tańca i śpiewu, to łez wzruszenia nie ukrywały już także nauczycielki. Trudno się dziwić, bowiem Katarzyna Jankowy i Małgorzata Stachowska-Socha uczyły i prowadziły tę grupę maluchów przez przedszkolne życie, przez całe cztery lata.

Pożegnanie przedszkola było świętem nie tylko dzieci, ale i dla całej kadry i rodziców. Nie zabrakło więc licznych upominków i podziękowań. W imieniu wójta, specjalny list do wszystkich zgromadzonych odczytał Bartosz Chojnacki, zastępca wójta gminy Lubin.

– Przedszkole od początku pandemii podjęło szereg działań na rzecz wyrównywania szans w czasie edukacji zdalnej. Wdrożyło platformę edukacyjną, dzięki której można było prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.  Dziękuję wszystkim za ten czas wytężonej pracy i zaangażowania.  Dzieciom, które kończą roczne przygotowanie przedszkolne życzę wszelkiej pomyślności w dalszej edukacji, wierząc w to, że jesteście dobrze przygotowani do podjęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Podziękowania za wspieranie placówki i pozytywny odzew na wszelkie nowe sugestie i pomysły złożyła na ręce wicewójta także Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Maluchy zostały obdarowane książkami, podziękowaniami, dyplomami, albumami i medalami. Życzymy powodzenia w szkołach podstawowych i kolejnego poloneza z takimi samymi uśmiechami na zakończenie ósmej klasy!