Lubińscy policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Zimowa aura powoduje, że dochodzi do większej ilości zdarzeń, związanych właśnie ze śliską nawierzchnią drogi.

W zimowych warunkach kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ogromną ostrożność i powinien zwolnić.  Opady deszczu i śniegu, które towarzyszą nam w ciągu ostatnich dni, utrudniają prowadzenie samochodu. Na drogach jest ślisko, zwłaszcza na zakrętach. Należy wziąć pod uwagę, że nawierzchnia jezdni w godzinach wieczorowo-nocnych i nad ranem może być pokryta lodem.  Policjanci, którzy częściej wyjeżdżają do zdarzeń drogowych, apelują o ostrożną jazdę.

– Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! Niestosowanie się do tego przez kierowców, jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża drogę hamowania naszego pojazdu. Tak było w przypadku 20 – letniej mieszkanki naszego powiatu, która jadąc drogą relacji Dłużyce –  Ścinawa wpadła w poślizg, nie zapanowała nad autem i wjechała do rowu. Na szczęście, oprócz niegroźnych potłuczeń, nic jej się nie stało – mówi asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie

Pamiętajmy, aby przed wyjazdem swoim samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut, by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze.