Irena Dworak 10 lat temu przeprowadziła się wraz z mężem Markiem i dziećmi Kacprem (15l) i Filipem (13l) z Wińska  na wieś. Od 2015 roku jest zarządcą wsi i poświęca każda wolną chwilę aby umilać życie swoich sąsiadów.

– Sołtysem zostałam żeby rozwinąć naszą wieś- z uśmiechem opowiada sołtys- uwielbiam pracę z ludźmi i nigdy nie zamieniłabym jej na inną. Mieszkańcy są bardzo mili i chcą współpracować razem z nami przy rozwijaniu naszej malej ojczyzny.  Obecnie z funduszu sołeckiego mamy zamiar zrobić plac zabaw dla dzieci przy remizie strażackiej, mamy już projekt, który bardzo nam się podoba. Ma się tam pojawić piaskownica dla najmniejszych oraz tyrolka oraz ścianka wspinaczkowa dla troszeczkę większych dzieci. Chcemy również aby w dalszym czasie pojawiła się tam altana dla rodziców.

W Księginicach ostatnio nie działo się dużo ponieważ pandemia zablokowała wiele imprez i zabaw, ale udało się zorganizować Festiwal Pieroga i Kapusty, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez mieszkańców. Sołtys ma w planach jednak przywrócić integrację i zorganizować Dzień Matki oraz połączyć Dzień Strażaka razem z Dniem Dziecka.

– Sama działam w Ochotniczej Straży Pożarnej i chcę promować wśród młodzieży taki format spędzania wolnego czasu. Wydaje mi się, że jest to dobry przykład dla dzieci. Mamy również w planach organizację Dożynek pod koniec sierpnia, które w końcu z Radą Sołecką możemy zrobić. Nic nas nie ominie ponieważ po pandemii każdemu brakuje integracji sąsiedzkiej – mówi Irena Dworak.

Sołtys marzy o kilku rzeczach, ale jak sama mówi największym priorytetem jest wiata autobusowa i droga powiatowa.

– Przydałaby nam się wiata autobusowa na przystanku na żądanie, ponieważ wielu ludzi korzysta z niego. Jednak nie jest to nic niemożliwego do zrobienia. Niestety mamy problem z drogami powiatowymi od strony Lubina oraz Ścinawy. Przydałoby się naprawić asfalt, który stanowi dużą bolączkę mieszkańców. Poprzedniemu sołtysowi udało się kawałek drogi naprawić dlatego czuję się zobowiązana do walczenia o kolejną część – uśmiecha się sołtys.