Gorzyca po raz kolejny stała się miejscem sportowych zmagań seniorów gminy Lubin. Spartakiadę rozpoczął wspólnie odśpiewany hymn seniorów autorstwa Teresy Kot w interpretacji zespołu Zachęta. Tradycyjnie na uczestników czekało szereg konkurencji sportowych, konkursów jak i występów artystycznych.

Wszystkich, bez względu na płeć rozgrzał aerobik i ćwiczenia w rytmie muzyki brawurowo przeprowadzone przez instruktorkę Elżbietę Michalak.

Nowością tegorocznej spartakiady było strzelanie z łuku do celu, które poprowadził doświadczony instruktor Jerzy Dzikowski związany z łucznictwem od lat. Pojawiły się również łamigłówki i gry zręcznościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stałe punkty spartakiady, m.in. rzut wałkiem poprowadzony przez Jana Hawrysza czy turniej w bule, któremu sędziował Tomasz Targowicz.

Towarzyszący wydarzeniu od kilku lat  konkurs na oryginalne nakrycie głowy przyciągnął wielu chętnych, którzy zainspirowali się nie tylko filmem czy literaturą ale również zaprezentowali odnalezione w szafach perełki. Jury jak co roku miało problem, gdyż inwencja twórcza uczestników była ogromna. Do zabawy włączyły się nie tylko panie ale również panowie wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru. Niektórzy prezentowali nakrycie, które dopełniał specjalnie przygotowany strój. Przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody. Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć na końcu artykułu. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały atrakcyjne nagrody, które wręczał m.in. radny Łukasz Kurowski. Zwycięzcom gratulował Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin, który świetnie się z seniorami bawił. Do uczestników trafiły również nagrody ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Lubin przekazane przez prezesa Wojciecha Dziwińskiego.

Stałym i jakże lubianym punktem Spartakiady jest wspólne śpiewanie. W tym roku  wystąpiły zespoły: Zachęta, Lubin oraz Osieczanki, prezentując różnorodny repertuar i bawiąc publiczność.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Wielkiego wsparcia w organizacji imprezy udzielił Jan Olejnik sołtys Gorzycy wraz z radą sołecką,  strażacy z OSP Gorzyca oraz Rada Seniorów Gminy Lubin. Do zapoznania się z  ankietami związanymi z aktywizacją seniorów zachęcała Janina Mucha, przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Lubin.

KONKURS NA ORYGINALNE NAKRYCIE GŁOWY

W konkursie wzięło udział 18 osób. Nagrody:

I miejsce: Jolanta Bartosiewicz oraz Maria Pacholska

II miejsce: Celina Szwedo oraz Wanda Bielawska

III miejsce: Danuta Kumor oraz Helena Hawrysz

Wyróżnienia: Halina Chrąchol, Ignacy Mielczarek, Ryszard Kirsz, Genowefa Łazarewicz, Iwona Mazur, Edward Niebelski, Magdalena Grabowska, Barbara Woelke, Mieczysław Hubka, Krystyna Hubka, Lila Iskierska, Krystyna Kirsz