Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna MałegoDlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? To pytanie zadają aktorzy „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego w przedstawieniu „Dziób w dziób” autorstwa Maliny Prześlugi. Artystom udało się stworzyć wyraziste kreacje i w sposób zabawny opowiedzieć  o przyjaźni, odwadze, otwartości i tolerancji.

Opowieść toczy się wokół przygód bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małegopodejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza.

-Widziałam bohaterów sztuki nie w dosłownej roli ptaków, a właśnie uwspółcześnionych blokersów, którzy językiem prosto z blokowiska, bliskim młodej widowni powiedzą o rzeczach ważnych i aktualnych – mówi Gabriela Donczew, Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małegoreżyserka sztuki i jednocześnie instruktorka przygotowująca aktorów z Krzeczyna Małego.

Mocną stroną przedstawienia jest jego aktorstwo. Szanse na zaprezentowanie swoich możliwości dają same postaci. Tak bardzo bogate psychologicznie, zróżnicowane i mające jednocześnie wiele cech wspólnych. Mimo, iż sztuka napisana została dla dzieci, to jej  przekaz jest niezwykle uniwersalny.

Spektakl został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez dorosłą publiczność jak i najmłodszych, która licznie zgromadziła się w świetlicy w Oborze. Ten spektakl  jednocześnie zakończył trwający od marca Gminny Przegląd Teatralny zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.