Tradycyjną biesiadę, na którą zaproszono najstarszych mieszkańców sołectwa zorganizowano również w Gorzycy. Sołtys Jan Olejnik wraz z radą sołecką i kołem gospodyń przygotowali poczęstunek, a niespodzianką dla gości był patriotyczno-niepodległościowy występ muzyczny, w wykonaniu zaprzyjaźnionego z sołectwem zespołu Leśne Echo.

Dni Seniora organizowane są w Gorzycy od wielu lat. Dzięki takim spotkaniom najstarsi mieszkańcy mają okazję do wspomnień, ale przede wszystkim rozmów i integracji, która sprzyja budowaniu lokalnej społeczności.

– Dla ludzi taka integracja jest bardzo ważna, szczególnie starsze osoby a także samotne osoby mają okazję wspólnie świętować Dzień Seniora to przecież doskonałą okazja do tego – mówił ksiądz proboszcz Krzysztof Klim.

Za coroczne zaproszenie do Gorzycy dziękował Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

– Mam dzięki temu okazję do bezpośrednich rozmów i złożenia państwu życzeń. Niech naszym seniorom dopisuje na co dzień zdrowie i niech tak jak dziś zawsze będą otoczeni troską, miłością i życzliwością – mówił Tadeusz Kielan.

Spotkanie zorganizowano dzięki sołtysowi, radzie sołeckiej i coraz prężniej działającemu kołu gospodyń wiejskich. Poczęstunek sfinansowano z funduszu sołeckiego.

– Działamy coraz prężniej, w kole mamy już ponad 30 osób, w prace angażują się także panowie. W najbliższym czasie organizować będziemy mikołajkową zabawę dla dzieci, później koncert kolęd. Chcemy, żeby dużo działo się w Gorzycy – mówi przewodnicząca rady sołeckiej Magdalena Grabowska.

– Nasza wieś bardzo się zmienia. Kiedyś mieliśmy  ok. 200 mieszkańców, teraz ponad 700. Staramy się pamiętać i wspierać tych najstarszych, a nowo przybyłych integrować, budując w ten sposób pomocną, życzliwą społeczność – mówi sołtys Jan Olejnik.

Goszczący na spotkaniu zespół Leśne Echo zaprezentował swój specjalny program z okazji święta niepodległości, na który składały się wyjątkowe i mało znane utwory z okresów polskich powstań. Później biesiadując wspólnie śpiewano różne przyśpiewki.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin.