W pięknej scenerii odbyły się inauguracyjne derby gminy Lubin w Klasie B: Huzar Raszówka -Victoria Niemstów.

Początek spotkania należał do drużyny z Niemstowa, która nastawiła się na sprawienie niespodzianki. Optyczna przewaga gości trwała do zdobycia gola w 25. minucie spotkania po strzale Damiana Morocha z rzutu karnego. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze, czego efektem były kolejne sytuacje bramkowe.

Po zmianie stron w 48. minucie Artur Bednarz (Huzar) zdobył bramkę, która jeszcze bardziej zdeterminowała piłkarzy z Raszówki do walki o zwycięstwo w inauguracji rundy jesiennej. W 58. minucie Radosław Targowicz zdobył bramkę dającą prowadzenie Huzarowi. Goście nie zamierzali pogodzić się z porażką i w 67. minucie ich starania przyniosły efekt w postaci bramki Piotra Polańskiego.

Patrząc obiektywnie na całe spotkanie, obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe i wynik remisowy należy uznać za najbardziej sprawiedliwy. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla publiczności, którego zwycięzcą okazał się Mikołaj Sobczak (Raszówka).

Najlepszymi piłkarzami meczu wybrano Kamila Kaczmarskiego (Victoria) i Łukasza Rudnickiego ( Huzar). Nagrody i wyróżnienia wręczali Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin oraz radny Marcin Nyklewicz.

Wszystkie mecze naszych drużyn:

Iskra Księginice – Odra Ścinawa 1:3

Płomień Michów – Fortuna Obora 5:0

KS Kłopotów-Osiek – Iskra Niedźwiedzice 6:2

Unia Miłoradzice – Park Targoszyn 1:0

Unia Szklary Górne – LZS Ostaszów 3:2

Platan Siedlce – Ikar Miłgostowice 4:10

LZS Lipa – Iskra II Księginice 0:4

Huzar Raszówka -Victoria Niemstów 2:2