Starszaki uroczyście pożegnały przedszkoleGalowe stroje, upominki, łzy wzruszenia, duma i radość – cała gama uczuć i emocji towarzyszyła uroczystemu pożegnaniu sześciolatków, które oficjalnie rozstały się z przedszkolem, by od 1 września zacząć nowy etap życia. W Gminnym Przedszkolu w Raszówce i jego zamiejscowym oddziale w Lubinie 39 starszaków odebrało specjalne, okolicznościowe dyplomy.

„Stary rozdział zamykamy, nowy teraz otwieramy” – śpiewały z radością sześciolatki, tuż po tym jak pięknym, dumnym tańcem – polonezem zainaugurowali uroczystość pożegnania.

Przedszkole to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Jak dużo się w nim nauczyli jego absolwenci można było zauważyć po występach młodszych roczników, które specjalną piosenką żegnały starszych kolegów.

Dumni absolwenci przedszkola w pięknych uroczystych strojach, okolicznościowych czapkach mogli się czuć jak gwiazdy estrady, bowiem ich występom towarzyszył las wyciągniętych rąk z telefonami komórkowymi, które nagrywały większą część uroczystości. To byli oczywiście dumni rodzice!

– Gratuluję wam tak wspaniałych pociech, bo rzeczywiście duma i mnie rozpiera kiedy patrzę na występy dzieci. Są one bardzo dobrze przygotowane do szkoły i gwarantuje wam, że w szkolnych ławkach będzie im równie dobrze – mówił  biorący udział w uroczystości Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. Do dzieci skierował jednocześnie wiele serdecznych życzeń.- Przed wami piękny okres wakacji, niech będę niezapomniane i przede wszystkim bezpieczne.

Dzieci dziękowały nauczycielom, intendentkom, opiekunkom, konserwatorowi a wszystko to tańcami, śpiewem i kwiatami.

– Jestem bardzo wzruszona i życzę wam, żebyście były równie przebojowe w szkole – mówiła Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola. – Dziękuję również rodzicom za kilkuletnią współpracę.

Najbardziej zaangażowanym rodzicom wręczono książkowe upominki. Dzieci pożegnały przedszkole również okolicznościowymi książkami i specjalnymi dyplomami .