Symboliczna uroczystość przekazania łuku.LZS SKS Raszówka otrzymał od Gminy Lubin nowy profesjonalny łuk, z którego strzelać będzie Magdalena Sieradzka. To perspektywiczna, młoda zawodniczka klubu, która  zdobyła już tytuł  mistrzyni Dolnego Śląska, a w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęła siódme miejsce.

Taki profesjonalny łuk musi być specjalnie ustawiony do konkretnego zawodnika. Magda już z nim trenuje. To bardzo dobry sprzęt, na którym można zdobywać medale na zawodach międzynarodowych.

– Magdalena Sieradzka jest członkiem kadry narodowej. Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Gminy Lubin za wsparcie. Trenujemy intensywnie przez cały rok, osiągamy liczne sukcesy i z dumą reprezentujemy gminę. Nasze sukcesy klasyfikują sport młodzieżowy na 17. miejscu spośród 150 klasyfikowanych klubów w Polsce – mówi z dumą Jerzy Dzikowski  trener, opiekun i twórca sukcesów łuczników z Raszówki.

Klub ma na swoim wyposażeniu około 50 różnych łuków, w tym dla dzieci, dorosłych i młodzieży. Najnowszy nabytek, to łuk bardzo wysokiej klasy. Jest wykonany z karbonu i aluminium. Prawidłowe napięcie cięciwy i oddanie serii sześciu strzałów wymaga od zawodników dużej siły. Można to porównać z wysiłkiem podnoszenia 30 ton przez ciężarowca.  Środkowa, główna część łuku to tzw. majdan, są jeszcze dwa ramiona, celownik, amortyzator drgań i oczywiście cięciwa.

– Życzymy jak najwięcej strzałów w dziesiątkę,  jeszcze więcej medali i tytułów mistrzowskich – mówił Bartosz Chojnacki, z-ca wójta Gminy Lubin wręczając zawodniczce łuk.

W symbolicznej uroczystości oprócz trenera wziął także udział Marek Rogalski, prezes LSZ SKS Raszówka.