Okres świąteczno-noworoczny to szereg spotkań z najbliższymi oraz przyjaciółmi i znajomymi. W naszej gminie w wielu sołectwach organizowane są liczne spotkania kolędowe. W większości z nich bierze udział wójt Tadeusz Kielan, a część udaje nam się relacjonować.

Na okładce najnowszego numeru biuletynu informacyjnego witają nas przepiękne jasełka w wykonaniu uczniów ze Szklar Górnych. Dzieci wspaniałymi aranżacjami i występami pokazały walkę piekła z niebem o ludzi. Wygrało oczywiście niebo, ale „diabełek” nie odpuścił  i mimo zapowiedzi, że relacja z tego wydarzenia znajduje się w środku numeru, to jej tam zabrakło. Przepraszamy uczestników i organizatorów tego wydarzenia za tę sytuację. Zaintrygowanych zapowiedzią o tym, jak tam było pięknie, odsyłamy do działu –  aktualności na www.ug.lubin.pl i na relację z dnia 20 stycznia. Obiecujemy jednocześnie, że obszerna relacja z jasełek w Szklarach Górnych ukaże się w lutowym wydaniu biuletynu.

Oprócz wspomnień ze świątecznych spotkań, m.in. kolędowania z białoruskim zespołem o polskich korzeniach, opłatku u biskupa legnickiego czy też tradycyjnego noworocznego ogniska w Raszówce, piszemy o wielu urzędowych sprawach.

Dzięki dofinansowaniu naszej gminy, strażacy z PSP mają nowoczesny duży wóz bojowy, a ich średni 10-letni wóz trafi do naszej gminy. W ogólnopolskim rankingu opracowanym przez PAP zajęliśmy drugie miejsce tuż za Kleszczowem – najbogatsza gminą w Polsce, w ranku Gmin Dobrych do Życia.

Informujemy również o tegorocznym budżecie, nowych prostszych zasadach programu Czyste Powietrze, czy też nowej publikacji „Wschody i zachody – opowieści osiedleńców w gminie Lubin”. Oprócz tego w numerze stałe rubryki, m.in.: strona seniora, sport, rozrywka.

WG styczeń 2023