Zachęcamy wszystkich muzycznie uzdolnionych uczniów do wzięcia udziału w drugiej edycji nowego programu stypendialnego. “e-Bank Talentów 2021”  to pionierski projekt skierowany do najzdolniejszych młodych artystów od 13 do 22 roku życia z całej Polski. 

Misją programu jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery.

W ramach programu każdy z 40 wyłonionych stypendystów otrzyma możliwość indywidualnych lekcji mistrzowskich oraz spotkań z wybitnymi autorytetami z dziedzin pokrewnych – pomocnych w budowaniu kariery. Zajęcia poprowadzą m.in.Adam Sztaba, Jakub Józef Orliński, Krzesimir Dębski, Grupa MoCarta, Marek Sierocki oraz wielu innych.

Podczas II edycji stypendyści dowiedzą się jak zbudować zespół, współpracować z mediami, jak chronić swoje prawo intelektualne – autorskie oraz jak rozpocząć komponowanie muzyki filmowej. Ponadto w ramach programu każdy stypendysta zgłębi tajniki produkcji muzycznej, prezencji medialnej, podstaw improwizacji, PR-u i rozwoju osobistego.

W ramach programu e-Bank Talentów 2021 prowadzony jest nabór do klas:

  • akordeonu – Klaudiusz Baran,
  • wiolonczeli – Tomasz Strahl, Jakub Dubik, Marcin Zdunik, Piotr Hausenplas,
  • skrzypiec – Agata Szymczewska, Janusz Wawrowski, Jakub Jakowicz,
  • altówki – Katarzyna Budnik,
  • saksofonu – Paweł Gusnar.

Aby wziąć udział w programie należy:

  1. Nagrać krótki materiał audio-video prezentujący umiejętności artystyczne.
  2. Wypełnić poprawnie formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej projektu

Do poprzedniej edycji programu zgłosiło się ponad pół tysiąca osób z całej Polski! Przypominamy, że zgłoszenie i udział w programie są całkowicie darmowe a w przypadku takiej samej punktacji konkursowej decyduje kolejność zgłoszeń.

Głównymi partnerami programu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Muzyki i Tańca. Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art.

Aplikacje do programu przyjmujemy do dnia 25 czerwca 2021.