Organizowana w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych akcja „Książka dla pacjentów Przylądka Nadziei” zakończyła się olbrzymim sukcesem. Udało się zgromadzić aż 450 sztuk nowości dla dzieci i młodzieży.  Książki zostały przekazane na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom  z Chorobą Nowotworową” , która rozdysponuje je wśród podopiecznych kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Koordynatorami akcji byli nauczyciele Barbara Kwapisz, Anna Kuc, Julita Bulik i Maciej Stefaniak, którzy gremialnie w taki sposób podziękowali uczniom:

–  Jesteśmy dumni, że mogliśmy  sprawić dzieciom ogromną radość i osłodzić pobyt w szpitalu w tym trudnym czasie. Dzięki wam pacjenci będą mogli odkryć książki, o których prawdopodobnie nigdy by nie pomyśleli.

Za pomoc w realizacji akcji złożono także serdeczne podziękowania Szkole Podstawowej im. Władysława Sikorskiego nr 10 w Lubinie oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej, które z własnej inicjatywy włączyły się w akcję. Książki z tych trzech placówek trafiły do małych pacjentów.

Kolejny raz przekonaliśmy się o wielkim sercu, wielu cudownych darczyńców. To niesamowite, ile osób włączyło się w akcję i ile pięknych książek zostało podarowanych. Organizatorzy dziękują z serca za każdą książkę, za każdy gest dobroci. Jak pisze prezes zarządu fundacji „Ten piękny gest pomaga dzieciom chorym na nowotwory walczyć z ciężką chorobą i daje nadzieję na bezcenny dar życia”.