Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie wraz z nauczycielami postanowili zintegrować się ze mieszkańcami Miłoradzic, Miłosnej, Gogołowic, Niemstowa i Lubina. Wzięli udział w akcji „Razem na Święta” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest niesienie pomocy innym.

Dzieci pod nadzorem rodziców wykonały kartki z życzeniami świątecznymi i przekazały je sąsiadom. Dyrektor szkoły Patrycja Słota po  mszy świętej niedzielnej w Niemstowie złożyła wszystkim parafianom świąteczne życzenia.  Uczniowie,  życząc Wesołych Świąt rozdawali własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniki, które owinięte w celofan stanowić będą  piękną ozdobę świątecznych choinek  u mieszkańców Niemstowa, Miłoradzic oraz ościennych wiosek.

W ramach akcji rodzice z dziećmi wykonali świąteczne kartki, które trafiły do podopiecznych hospicjum w Lubinie. Wolontariusze szkoły pomogli uczniom niepełnosprawnym i znajdującym się w ciężkiej sytuacji. Przekazano także paczki świąteczne uczniom w ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

– Chciejmy sprawić, by nikt w te święta nie był sam. Dziękuję rodzicom, nauczycielom i dzieciom za ten piękny gest niesienia podarunków i uśmiechu tam, gdzie go często brakuje, czyli w szpitalach czy w hospicjum. Prawdziwe Boże Narodzenie jest wtedy, gdy wyciągamy dłoń do drugiego człowieka. Dłoń z prezentem, z uśmiechem lub po prostu dobrym słowem- mówi Patrycja Słota, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie.