Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia i pożegnania roku 2020. Świąteczny numer naszego gminnego biuletynu wita nas życzeniami. Oby wszystkie się spełniły, a najbardziej te mówiące o tym, żeby 2021 rok był przewidywalny i pełen nowych planów.

Z powodu pandemii nie mogliśmy razem przygotowywać się do świąt szykując wspólnie stroiki, kartki czy świąteczne potrawy. Pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin dwoili się i troili, żeby zmotywować mieszkańców do udziału w wielu konkursach online i to z dużym sukcesem! W tym numerze relacjonujemy wiele takich konkursów.

Piszemy także o fajnych inicjatywach mieszkańców, które wywoływały dużo radości i uśmiechu jak np. bezglutenowa biblioteka, ukwiecone drogi do przedszkola, spektakle teatralne, wędrówki misia.

Mimo, że jesteśmy tuż przed świętami, to opisujemy także wiele ważnych inwestycji, które są realizowane w gminie i wiele urzędowych spraw. Podsumowujemy także piłkarskie   zmagania niższych lig i zachęcamy do dbałości o czyste powietrze.

A po przeczytaniu Wiadomości Gminnych warto wziąć w rękę coś do pisania i rozwiązać naszą świąteczną krzyżówkę z nagrodą! Miłej lektury!

Wiadomości Gminne grudzień 2020 PDF (9,08 MB)