Bardzo okazale wypadło zakończenie udanej rundy jesiennej dla piłkarzy ze Szklar Górnych. Od pierwszego gwizdka sędziego, gospodarze natarli z wielkim animuszem i tylko kwestią czasu pozostawały zdobycze bramkowe.

Pierwszą bramkę zdobył w 9. minucie Kamil Kogus lecz z prowadzenia miejscowi cieszyli się tylko sześć minut. Jednak z upływem czasu coraz częściej dochodziło do gorących sytuacji pod bramką gości.

Kolejne bramki dla Unii zdobyli Michał Kogus (29. i 42. min) oraz Mikołaj Ptak (37. min). Po zmianie stron gospodarze nadal byli spragnieni zdobywania kolejnych goli, co im w niedzielę świetnie wychodziło. Bramkowym łupem podzielili się Michał Kogus (50.,72.,81. min), Mikołaj Ptak (50.min) i dzieła zniszczenia dokończył Dawid Sołtys (87. min). Piłkarze z Ruszowic odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 72. minucie meczu.

Po zakończonym spotkaniu trener Unii Szklary Górne Andrzej Turkowski podziękował swoim podopiecznym ambitnej postawy w całej rundzie jesiennej. Na słowa uznania zasłużyło również liczne grono ofiarnych działaczy i miłośników miejscowej drużyn.

Najlepszym piłkarzem meczu został wybrany zdobywca pięciu goli Michał Kogus (Unia). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał radny Tomasz Fuczek.

Wyniki wszystkich naszych drużyn

Fortuna Obora – Dragon Jaczów 0:7