Świetny derbowy mecz w Szklarach Górnych! Unia Szklary Górne – Unia Miłoradzice 4:4 (3:2)

Kolejne derby Gminy Lubin dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności niesamowitych wrażeń. Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie i trzymał w napięciu do ostatnich chwil spotkania. Po zakończonych derbach możemy powiedzieć, iż wynik nie krzywdzi żadnej ze stron i jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Goście po strzale Mateusza Kruszyka (2. min) objęli prowadzenie, lecz gospodarze w ciągu pięciu minut zdobyli dwa gole po celnych trafieniach Mateusza Górnego (5. min) i Marka Wilka (7. min). Kolejne minuty meczu to była wyrównana walka w środkowej strefie boiska. 30 minucie Marek Wilk zdobył bramkę dającą dwubramkowe prowadzenie dla piłkarzy ze Szklar Górnych, jednak Bartek Wójcik (36. min) dał gościom cień nadziei na osiągnięcie korzystnego wyniku.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Bramka strzelona przez Marka Wilka (74. min) wydawała się, iż zakończy emocje w niedzielne popołudnie. Po raz kolejny potwierdziła się stara piłkarska prawda, że mecz trwa 90 minut. Kontaktowe trafienie z rzutu wolnego Pawła Miśty (84.min) dał impuls do zdecydowanych ataków. Starania gości przyniosły efekt i Tomasz Skotnicki (88. min) doprowadził do wyrównania. Goście w 90 minucie zmarnowali szansę na zwycięstwo (rzut karny) i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Mateusz Gorczakowski (Szklary Górne). Najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów wybrano Marka Wilka (Unia Szklary Górne) i Mateusza Kruszyka (Unia Miłoradzice). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.

Wszystkie mecze naszych drużyn

• Iskra Księginice – Górnik Lubin – 3:2