Na inaugurację pierwszej imprezy kulinarnej w Bukownej, symbolicznie wypuszczono kilka gołębi. Podczas Święta Gołąbków można było spróbować między innymi tych klasycznych, ale również posmakować innowacyjnych potraw.

Koła gospodyń wykazały się kreatywnością i zaserwowały gołąbki z papryczką jalapenio czy kaszanką. Poza poczęstunkiem można było wziąć także udział w konkurencjach, był rzut „sołtysem”, rajd wokół Bukownej, a muzycznie umilały wszystkim czas Osieczanki, które zaskoczyły tematyczną piosenką o gołąbkach.

Święto Gołąbka to inicjatywa Czesława Niemca, sołtysa wsi oraz rady sołeckiej, którzy swoją gościnnością, do konkursu kulinarnego przyciągnęli  siedem kół gospodyń i sołectw.

Pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym za gołąbki z kaszanką otrzymało sołectwo Składowice.  Drugie miejsca zajęli: Klub Pod Garami, sołectwo Bukowna, zespół Osieczanki. Na trzeciej pozycji uplasowali się: sołectwo Szklary Górne, Niebiesko Żółte-Gary, sołectwo Wiercień.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, gratulujemy sołtysowi i sołectwu wsi Bukowna wspaniałej imprezy ale przede wszystkim dziękujemy  uczestnikom wspólnej zabawy.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich 25 listopada na Tradycje Bożonarodzeniowe, które odbędą się na świetlicy wiejskiej w Osieku.