Uroczysta akademia z okazji święta policji tPełna gala, gratulacje, podziękowania, awanse i nagrody dla pięćdziesięciu funkcjonariuszy – lubińska policja uroczyście świętowała 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. Oficjalną uroczystość zakończyły koncerty  policyjnej orkiestry oraz kobiecego  duetu grającego na skrzypcach elektrycznych.

W Centrum Kultury Muza zorganizowano uroczystą zbiórkę zgodną z policyjnym ceremoniałem, z udziałem Policyjnej Orkiestry  Komendy Wojewódzkiej Policji  we Wrocławiu. Podsumowano rok i wręczono awanse.

Taka pełna gala jest raz do roku, nasi funkcjonariusze są jednak także uczestnikami wojewódzkich obchodów Święta Policji, i właśnie we Wrocławiu odbierze swój srebrny medal za zasługi Tomasz Kozak. Odznaczenie to nadał Prezydent RP na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Za nami trudny rok pandemii, ale tak naprawdę to nie wiemy co jeszcze nas czeka w kolejnych miesiącach. Dziękuję, że byliście na pierwszym froncie tej trudnej walki z niewidzialnym wrogiem, za wasz trud i postawę. Dziękuje osobom, które dopiero wstąpiły do policji i z dumą noszą mundur, który symbolizuje etykę, godność i sumienność. Jestem wdzięczny za bardzo dobrą współpracę policji z lokalnymi samorządami. Nie chodzi przy tym tylko o wsparcie finansowe, ale także o zrozumienie i wspólny wysiłek na rzecz obywateli – mówił Mariusz Bużdygan, z-ca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.

Uroczysta akademia z okazji święta policji t– Jestem dumna z bycia waszym przełożonym. Na was zawsze można polegać, przyjmijcie wyrazy wdzięczności oraz wyróżnienia i awanse, które są dowodem uznania.  Wyrazy szacunku składam także waszym bliskim, którzy są cichymi bohaterami służby. Dziękuję emerytom za rady i wpajane młodym policjantom wartości. Po służbie bezpiecznie wracajcie do domu, w którym jest ktoś kto was kocha i cieszy się z waszego powrotu – mówiła do policjantów Joanna Cichla, komendant Powiatowy Policji w Lubinie.

Komendant nagrodziła specjalnymi statuetkami także samorządowców, którzy na co dzień wspierają działania policji. Kolejną taką statuetkę otrzymał Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin, który miał także zaszczyt wręczyć dwa wyróżnienia finansowe policjantom pracującym na terenie gminy. Otrzymała je Ewelina Rosiak i Artur Szczepański.

– Życzę samych sukcesów w służbie, dobrego zdrowia, optymizmu oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie źródłem satysfakcji, a waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność – napisał wójt w specjalnym liście gratulacyjnym, który przekazał na ręce komendant.

Uroczystą akademię uświetnił koncert Policyjnej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod przewodnictwem Adama Uroczysta akademia z okazji święta policji tWitiwa, która zagrała znane szlagiery oraz występ kobiecego duetu Queens of Violins grającego na skrzypcach elektrycznych.

W akademii uczestniczył także 4-letni Kacper Stankiewicz, z dumą noszący  policyjne ubranie i wpatrzony w dziadka, który prowadził uroczystą zbiórkę.

– Ma trzy komplety takiego stroju na zmianę i często go nosi. Moja praca najwidoczniej bardzo mu imponuje – mówił z uśmiechem Marek Szczepański, zastępca komendanta policji w Lubinie, który nie ukrywał dumy z wnuczka.