Jak co roku pod koniec lipca policja organizuje swoje święto. Jest to okazja do dokonania podsumowań rocznej pracy, awansowania na wyższe stopnie i wyróżnienia tych, którzy swoja pracą na to zasłużyli. W tym roku uroczystość odbyła się w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Gośćmi byli m.in. wójt Tadeusz Kielan i przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski.

Lubińska policja zatrudnia 280 policjantów pracujących na terenie całego powiatu. Warto dodać, że jest wśród nich ok. 30 kobiet. W tym roku podczas uroczystej akademii 77 policjantów otrzymało awanse, a 26 swój pierwszy akt nominacji na wyższy stopień policyjny.

– Był to dla nas trudny rok pracy z uwagi na pandemię i tego co się wydarzyło na granicy z Białorusią, niemniej jednak, patrząc na garnizon lubiński oceniam pracę bardzo pozytywnie – powiedziała młodszy inspektor Joanna Cichla, komendant Powiatowej Komendy Policji w Lubinie.

– Nasi policjanci dali się poznać niejednokrotnie jako jedni z lepszych, co świadczy o tym, że jeden z naszych funkcjonariuszy zostanie wyróżniony nagrodą komendanta powiatowego za uratowanie w ostatnim czasie trzech osób z wypadku drogowego. Inny policjant został wyróżniony odznaką Podkomisarza Andrzeja Struja i wręczona zostanie mu ona przez Ministra Spraw Wewnętrznych Administracji, tak więc mamy sporo sukcesów jeśli chodzi o pracę lubińskich policjantów.

Policjanci z lubińskiej komendy pracują także na terenie Gminy Lubin. Współpracę z mundurowymi docenia wójt gminy.

– To bardzo ważne święto bo to bardzo ważna służba – powiedział Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – Policja dba o nasze bezpieczeństwo i nie wyobrażam sobie żeby tej służby nie było. Dlatego jest okazja, żeby złożyć życzenia: przede wszystkim zdrowia, siły, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenie wielu ludzi – to są najlepsze podziękowania: uśmiech na twarzy mieszkańców, którzy widzą, że ktoś o nich dba, czuwa i pomaga im. Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Gdybym miał ocenić pracę policji na terenie gminy to wystawiłbym im szkolne 4+. Dlaczego nie 5? Bo zawsze może być lepiej – dodał z uśmiechem Tadeusz Kielan.

Gmina Lubin co roku wspiera pracę lubińskiej policji przekazując środki z budżetu gminy. Nie zapomina też o docenianiu poszczególnych policjantów. Także w tym roku jeden z nich otrzymał wyróżnienie od Wójta Gminy.