Samorządowcy z mniejszych miejscowości, z subregionu legnicko-głogowskiego, otrzymali promesy w ramach trzech programów realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Do gmin trafi w sumie ponad milion złotych.

Wręczamy promesy z przyznanymi dotacjami w ramach programu odnowy wsi, melioracji oraz programu pomocy rozwojowi – mówił Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Gmina Lubin startowała w konkursie dedykowanym dofinansowaniu projektów dla gmin poniżej 20 tysięcy mieszkańców wykonujących zadania własne z zakresu gospodarki wodnej, polegające na bieżącym utrzymaniu urządzeń melioracji wodnych, których gmina jest właścicielem.

Otrzymamy pieniądze na konserwację rowów melioracyjnych, których jak wszystkim wiadomo jest ogromna ilość, jeśli chodzi o długość mierzącą w kilometrach – przyznał Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.
Taki zastrzyk pieniędzy w kwocie ponad 30 tysięcy złotych pozwoli nam na wykonanie w znaczącym stopniu tego zadania. Co roku po kilkanaście kilometrów i mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli powiedzieć, że sytuacja została opanowana, bo proszę mi wierzyć, że lata temu zostało to zaniedbane i musimy teraz to nadrabiać – dodał wójt.

W ramach tego projektu maksymalnie można było uzyskać 35 tysięcy złotych, gmina Lubin pozyskała w ten sposób dokładnie 31 836 złotych.