Minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, odwiedził dziś wójta Tadeusza Kielana. Spotkanie było okazją do wręczenia promesy potwierdzającej przyznanie gminie Lubin kolejnych 12 milionów złotych.

Wczoraj informowaliśmy, że goszczący na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, wójt Tadeusz Kielan otrzymał informacje o  przyznaniu gminie Lubin 12 milionów złotych w ramach tzw. drugiej transzy Polskiego Ładu. Dziś Urząd Gminy odwiedził minister Krzysztof Kubów.

– Do Zagłębia Miedziowego trafi w sumie około 400 milionów złotych, w tym do Powiatu Lubińskiego około 90 milionów. To kolejny, bardzo duży zastrzyk gotówki dla naszych samorządów   – mówił Krzysztof Kubów. – Gmina Lubin otrzymała jedną z większych bezzwrotnych dotacji, biorąc pod uwagę jej wielkość. Pierwsza transza Polskiego Ładu potwierdziła, że te pieniądze są samorządom bardzo potrzebne i pokazała, że są dobrze wydatkowane.

– To bardzo znaczące wpływy dla naszego budżetu, bez których nie moglibyśmy realizować inwestycji z tak dużym rozmachem. Liczę, że będziemy jeszcze beneficjentami podziału pieniędzy kierowanych w ramach Polskiego Ładu do tzw. gmin popegeerowskich – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Przypomnijmy, że gmina Lubin otrzymała 12 milionów złotych,  za które powstaną budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Górnych i Krzeczynie Wielkim oraz rozbudowana i zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Osieku.