Akcja Szlachetna Paczka w gminie Lubin„Człowiek jest wielki (…) przez to czym dzieli się z innymi” – to słowa, które  zachęcają do podejmowania wielu różnych działań związanych z pomocą potrzebującym. W tym roku Przedszkole w Raszówce,  jego oddział zamiejscowy w Lubinie oraz OSP Raszówka,  już po raz kolejny włączyły się do  akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu rodziców, dzieci oraz pracowników przedszkola udało się obdarować  znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej rodzinę z trójką dzieci. Przekazane prezenty zostały  zapakowane w kolorowe paczki, które ledwo zmieściły się w dwóch samochodach. Wśród zgromadzonych prezentów znalazły się żywność, kosmetyki, środki czystości, a także pościel, ubrania oraz zabawki i słodkości dla dzieci.

– Wszystkie przekazane dary zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem i wzruszeniem, wywołały mnóstwo uśmiechów i radości w obdarowanej rodzinie. Dzięki wsparciu i życzliwości ofiarodawców święta w tej rodzinie będą szczęśliwsze- mówi Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola, która wraz kadrą bardzo dziękują wszystkim, którzy okazali serce i włączyli się w tę piękną i jakże potrzebną akcję.

Po raz drugi w Szlachetną Paczkę zaangażowała się także Ochotnicza Straż Pożarna w Raszówce wraz z mieszkańcami wioski. Paczki trafiły do rodziny z Lubina.

– Nie ukrywamy, że wsparcie przy organizacji tej paczki otrzymaliśmy również od znajomych z innych miejscowości, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Łącznie spakowano 36 kartonów, a przy organizacji wzięło udział 27 osób – mówi Monika Siwak z OSP Raszówka.

Trzy kluczowe potrzeby rodziny, które wsparli strażacy i ich przyjaciele to żywność trwała, środki czystości oraz wyciskarka do owoców i warzyw. Dzięki dużemu zaangażowaniu osób przygotowujących prezenty udało się także kupić dla tej rodziny m.in. obuwie dla dzieci, odzież zimową oraz drobne upominki, o których marzyli. W trakcie przygotowywania paczek, rodzinie którą wspierali strażacy  zepsuła się kuchenka gazowa i w ramach Szlachetniej Paczki udało się także wymienić ją na nową.