Terytorialsi szkoli się w Raszówce16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej przez siedem dni przeprowadzała w tzw. terenie cykl szkoleń. Gmina Lubin użyczyła do tego celu duży leśny obszar i dawne zabudowania po bazie wojsk radzieckich, które miały przed laty swoją zamkniętą, rozległą placówkę w sołectwie Raszówka.

Od niedawna nasz samorząd jest już pełnoprawnym właścicielem dawnej poradzieckiej bazy, która jest idealnym miejscem dla militarnych  wojskowych ćwiczeń. Skorzystali z tego żołnierze 16 DBOT  w ramach Terytorialsi szkoli się w Raszówceprzygotowań do certyfikacji.

Dowództwo i sztab brygady przemieściły się w rejon Raszówki, gdzie został przeprowadzony trening sztabowy. Efektem pracy było wydanie rozkazu, na podstawie którego pododdziały realizowały różne zadania w swoich Stałych Rejonach Odpowiedzialności.

Istotnym elementem szkolenia było przeprowadzenie procesu planowania, wypracowanie wariantów działania oraz podjęcie decyzji o najlepszym sposobie wykonania zadania.