Tradycje Bożonarodzeniowe - potrawy postne, świąteczne i deseryWzorem roku ubiegłego, Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprosił  do udziału w kulinarnym konkursie online „Świąteczne potrawy 2021” wszystkich mieszkańców gminy Lubin. Tradycje Bożonarodzeniowe to wyjątkowa coroczna impreza, w której mieszkańcy naszej gminy chętnie biorą udział.

Do konkursu zgłosiło się 11 grup formalnych i nieformalnych w tym koła gospodyń, sołectwa  oraz dokonano 7 zgłoszeń indywidualnych. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie: potrawy postnej, potrawy na dzień świąteczny oraz deseru bożonarodzeniowego. W przypadku kół obowiązkowe były dwie potrawy, w przypadku zgłoszeń indywidualnych jedna.

Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, którzy przesłali zgłoszenie do OKGL. Przy zgłoszeniach grupowych przyznane zostały równorzędne nagrody w wysokości 400 zł. Laureaci w kategorii indywidualnej otrzymali nagrody równorzędne w wysokości 200 zł.

Jury postanowiło przyznać dodatkowe, pozaregulaminowe nagrody. Za piękny świąteczny wystrój stołu wyróżniono Ewę Domowicz i Jolantę Fijałkowską. Obie panie otrzymały nagrody w wysokości po 50zł.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy, że stworzyliście z nami magiczną przedświąteczną atmosferę. Nadesłane przepisy ponownie zostaną utrwalone w e-przepiśniku.

Kategoria I – zgłoszenia grupowe:

• Koło Gospodyń z Krzeczyna Wielkiego
  • Siedlecka Nuta
  • Sołectwo Szklary Górne
  • Klub Po Garami z Księginic
  • Buczynianki
  • Koło Kobiet Niezależnych Babeczki z Osieka
  • Kulinarne Siostry z Osieka
  • Sołectwo Wiercień
  • Pieszkowianki
  • Sołectwo Składowice
  • Dziewczyny z Miłoradzic