Gmina Lubin, jak co roku sfinansowała zakup dwóch tysięcy kalendarzy strażackich.  Przekazano je do naszych dziewięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy odwiedzają teraz mieszkańców przekazując kalendarze i jednocześnie informując oraz edukując na temat unikania zagrożeń.

Kalendarze OSP gminy Lubin mają funkcję informacyjną – bo każdy miesiąc to zaznaczone w nim ważne daty, imieniny, fazy księżyca, znaki zodiaku oraz najważniejsze dane kontaktowe w przypadku zagrożenia. To jednak także doskonała forma promocji naszych gminnych jednostek i podsumowania roku minionego.

Pierwsze półrocze to pamiątkowe zdjęcia z jubileuszu 75-lecie OSP Zimna Woda oraz trzy gminne drużyny na Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych 2022. Są tam dwie drużyny żeńskie, czyli Zimna Woda i Raszówka oraz młodzieżowa drużyna z Niemstowa.

Druga połowa roku to wspomnienie z obchodów 75–lecia OSP Niemstów i podium z zawodów w kategorii drużyny męskie. Pierwsze miejsce zdobyła Zimna Woda, drugie Niemstów, trzecie Gorzyca.

Co roku, w ostatnich dniach grudnia i na początku stycznia przedstawiciele OSP odwiedzają mieszkańców  gminy, przekazując kalendarze i przypominając jednocześnie o bezpieczeństwie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Okres grzewczy i występujące zagrożenie czadem, czyli tlenkiem węgla, który jest śmiertelnie niebezpieczny, musi nas skłaniać do wyjątkowej dbałości o to, by urządzenia, przewody kominowe i wentylacyjne w naszych domach były zawsze sprawne i prawidłowo użytkowane.
Na kalendarzu jest także informacja na temat tego jak wesprzeć nasze jednostki OSP przekazując 1% podatku. Warto o tym pamiętać przy rozliczeniach rocznych.