Z okazji nowego roku, Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował koncert, podczas którego zaprezentowało się  dziesięć  zespołów, w których grają i śpiewają mieszkańcy gminy Lubin.

W piątkowe popołudnie, w świetlicy wiejskiej w Chróstniku, wypełnionej do ostatniego miejsca,  Koncertem Noworocznym tradycyjnie zainaugurowano kalendarz imprez kulturalnych  gminie Lubin.

Starsi i młodsi wykonawcy stworzyli niezwykłą atmosferę, nie tylko poprzez piękne interpretacje znanych kolęd i pastorałek, ale również przybliżając tradycje ludowego obrzędu kolędowania.

Publiczność, mogła wysłuchać  oraz wziąć czynny udział w śpiewaniu znanych kolęd i utworów świątecznych. Repertuar wykonywanych melodii, i magiczna scenografia i przepiękne stroje nawiązujące do charakteru spotkania, sprawiły, że można było poczuć ciepło mijających świąt.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: Lejdis, Leśne Echo, Zachęta, Koniczynki, Lubin, Siedlecka Nuta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, Osieczanki, Rozśpiewane Pastuszki, Chór Via Musica. Gościnnie wystąpiła Oliwia Stefanowska, laureatka wielu konkursów i przeglądów.