mecz Fortuna Obora z LZS Nowa WieśPiłkarze z Obory podejmowali w niedzielę przedostatnią w tabeli drużynę z Nowej Wsi. Mecz zapowiadał się na spotkanie z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych, jednak rzeczywistość nie była taka różowa.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana z lekką przewagą optyczną gospodarzy, którzy mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafili pokonać bramkarza gości. Prawdziwe emocje rozpoczęły się zaraz po zmianie stron. W 47. minucie drużyna z Nowej Wsi przeprowadziła kontrę, po której uzyskała prowadzenie.

Utrata bramki podziałała na Fortunę bardzo mobilizująco i co chwilę dochodziło pod bramką gości do niebezpiecznych sytuacji. Gospodarze wykorzystali tylko dwie i dzięki celnym trafieniom Łukasza Kulickiego (55. i 63. min) trzy punkty zostały w Oborze.

Mimo kilku okazji bramkowych z obu stron, wynik meczu nie uległ zmianie.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Jakub Kleczewski (Obora).

Najlepszym piłkarzem meczu został wybrany Łukasz Kulicki (Fortuna). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.

Wszystkie wyniki naszych drużyn:

Zryw Kłębanowice – Iskra Księginice 3:3

Fortuna Obora – LZS Nowa Wieś 2:1