Z dużą dumą informujemy o nadaniu wyjątkowych medali pracownikom Urzędu Gminy i wójtowi. Złote medale przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,  wręczono je podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Medalami za długoletnią służbę nagrodzeni zostali:  Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin, Elżbieta Rackiewicz  i Teresa Słonecka – obie panie są głównymi specjalistkami  referatu oświaty, kultury, kultury fizycznej i zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie.

Medal ten ustanowiony został w 1938 r., a przywrócony w 2007 roku. Jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.
Medal za Długoletnią Służbę dzieli się na trzy stopnie:
I stopień – Medal Złoty za Długoletnią Służbę,
II stopień – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę,
III stopień – Medal Brązowy za Długoletnią Służbę,

Uroczystość  wręczania Złotych Medali za Długoletnią Służbę zorganizowano w Sali Kolumnowej im. Jerzego Wożniaka w DUW we Wrocławiu.  Medale wręczał Bogusław Szpytma Wicewojewoda Dolnośląski. Ze względu na zagrożenie pandemiczne  uroczystość przeprowadzono  w reżimie sanitarnym, co oznacza m.in., że nie mogły w niej uczestniczyć osoby postronne.

Tym bardziej miłą niespodzianką były dla nagrodzonych bukiety kwiatów, którymi zostali przywitani w Urzędzie Gminy w Lubinie.

–  Jesteśmy bardzo dumni, że możemy z wami pracować. Gratulujemy wytrwałości i siły, która pomaga przetrwać także czasy trudne, ale tym bardziej przynoszące wiele satysfakcji – mówiła Marzena Kosydor, skarbnik gminy Lubin.

Wójt i urzędniczki nagrodzone Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę mają 40-letni staż wzorcowej pracy zawodowej. Gratulujemy!