Po raz pierwszy w historii gminy, wójt Tadeusz Kielan uroczyście otworzył  gale bokserską, którą zorganizowano w sali sportowej szkoły w Krzeczynie Wielkim. Na ringu rozegrano 12 walk. Pięści zderzyli ze sobą zawodnicy z Dolnego Śląska, Małopolski i Wielkopolski. Puchar zdobył Konrad Czajkowski ze Składowic, który był jednocześnie inicjatorem i współorganizatorem turnieju.

Rozegrano 11 walk punktowanych oraz jeden sparing. Emocje rozgrzewały publiczność na hali do samego końca. Na ringu rywalizowali ze sobą bokserzy z 12 miast: Lubin, Dzierżoniów, Gostyń, Kraków, Chojnów, Lubań Śląski, Głogów, Oleśnica, Wołów, Opole, Wałbrzych oraz Jelenia Góra. Klub – MKB Energetyka Lubin reprezentowało pięciu zawodników, dzięki realizowanemu projektowi pod hasłem „Szkoła boksu dla dzieci i młodzieży”.

Olaf Augustynów zwyciężył po bardzo zaciętej walce stosunkiem głosów 2:1  pięściarza z Gostynia Arkadiusza Gubańskiego.

Dawid Wróblewski stosunkiem głosów 2 do remisu uległ gruzińskiemu zawodnikowi reprezentującemu klub Orzeł Oleśnica – Nikolozim Kruttsią. Była to jedna z bardziej emocjonujących walk tego wieczoru. Nasz pięściarz pokazał charakter i zacięcie.

Bartłomiej Wróblewski przegrał jednogłośną decyzją sędziów z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Dzierżoniowa – Pawłem Kacprowiczem.

Olgierd Augustynów także nie sprostał wyzwaniu i przegrał stosunkiem głosów 3:0 z zawodnikiem Orła Oleśnica – Wojciechem Latosi.

W ostatniej walce wieczoru zmierzyli się najbardziej doświadczeni i utytułowani z pięściarze, czyli  Konrad Czajkowski z MKB Energetyka Lubin oraz Patryk Pers z Red Fighters Jelenia Góra. W walce pokazali dobry i umiejętny boks. Walkę jednogłośną decyzją sędziów wygrał mieszkaniec Składowic  – Konrad Czajkowski.

Przyznano także nagrodę dla najlepszego zawodnika klubu MKB Energetyka Lubin i otrzymał ją Dawid Wróblewski.  Nagrodzono również najlepszego  technika turnieju , którym był zawodnik Kaczor Boks Team – Gracjan Ziniewicz.

Puchar Wójta Gminy Lubin oraz nagrodę sponsorowaną przez firmę Technika Przetwarzania otrzymał zwycięzca walki wieczoru – Konrad Czajkowski.

– Dziękujemy wszystkim kibicom za stworzenie gorącej atmosfery w sali w Krzeczynie Wielkim! Dziękujemy sponsorom oraz wójtowi gminy Lubin za umożliwienie organizacji turnieju! Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy dali nam niepowtarzalne emocje! Dziękujemy firmie PeBeKa oraz Fundacji BGK za wsparcie, które umożliwia naszym zawodnikom udział w takich wydarzeniach sportowych- mówi Konrad Czajkowski. -Liczymy na to, że impreza zadowoliła każdego kibica oraz na to, że nie będzie to ostatnia taka w naszej gminie.

– To było naprawdę wspaniałe, sportowe widowisko. Mam nadzieję, że udało nam się rozpropagować boks, jako atrakcyjną dyscyplinę sportu i że to początek dobrej współpracy z pięściarzami i klubem – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Galę uświetniły dwa występy artystyczne. Piotr Pączkowski z Raszówki zaśpiewał piosenki Shawna Mendesa  a  Mira Loboda – uczennica szkoły w Szklarach  Górnych zaprezentowała się w pokazie akrobatycznym.

Wyrazy uznania należą się Jerzemu Tadli, gminnemu instruktorowi sportu, który w bardzo profesjonalny sposób poprowadził galę.

Wielkie podziękowania składamy także pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim za nieocenioną pomoc w przygotowaniach  techniczno – organizacyjnych.