Otwarcie boiska i turniej sołectwWtorek był wielkim świętem dla społeczności sołectwa Pieszków. W tym dniu w samo południe nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego. Aktu tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonał Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin oraz Renata Jędrak sołtys Pieszkowa.

Po uroczystym otwarciu obiektu sportowego na boisku pojawili się młodzi piłkarze Orlika Pieszków, którzy rozegrali mecz ze swymi kolegami z Championa Chocianów. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami popisy młodych adeptów obu młodzieżowych klubów.

Po popisach młodych zawodników do rywalizacji przystąpili piłkarze reprezentujący sześć sołectw z gminy Lubin. Turniej rozegrano w dwóch grupach 3-zespołowych, po których odbyły się spotkania o poszczególne miejsca.

Harmonogram gier:

1.Obora – Miroszowice 0:1

2.Pieszków – Krzeczyn Wielki 3:2

3.Obora – Niemstów 1:1

4.Krzeczyn Wielki – Osiek 1:3

5.Niemstów – Miroszowice 1:0

6.Pieszków – Osiek 0:3

Grupa A                                                                                                                Grupa B

1. Niemstów 2-4 2:1                                                                                               1. Osiek 2-6 6:1

2. Miroszowice 2 -3 1:1                                                                                         2. Pieszków 2-3 3:5

3. Obora 2-0 1:2                                                                                                    3. Krzeczyn Wielki 2-0 3:6

mecz o 5 miejsce  3A – 3B Krzeczyn Wielki – Obora 0:2

mecz o 3 miejsce  2A – 2B Miroszowice – Pieszków 3:0

mecz o 1 miejsce    1A – 1B Niemstów – Osiek 3:0

Sędzią turnieju był Grzegorz Szulc. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Sikora (Niemstów), królem strzelców został Norbert Kiełek (Miroszowice), a najlepszym bramkarzem uznano Przemysława Pieniackiego (Osiek).

Równolegle z turniejem piłki nożnej odbył się turnie w bulle ,w którym wzięło udział 10 par. Zawody sprawnie przeprowadził sędzia główny Tomasz Targowicz.

Wyniki turnieju:

1.Renata Targowicz \ Jerzy Tadla (Raszówka-Krzeczyn Wielki)

2.Nadia Durda \ Ola Muczyńska (Pieszków)

3.Wiktoria Skuła \ Jakub Paradowski (Pieszków)

4.Jakub i Piotr Gracz (Krzeczyn Wielki)

Rada sołecka wraz kołem gospodyń wiejskich przygotowała poczęstunek dla mieszkańców i uczestników turnieju oraz różne atrakcje na najmłodszych.