Ponad setka przedszkolaków wzięła udział w imprezie, którą zorganizowano na obiekcie sportowo-rekreacyjnym im. M.  Lodzińskiego w Księginicach. To maluchy biorące aktywny  udział w mijającym roku szkolnym 2020/2021 w zajęciach Akademia Żaczek. Są one  realizowane w Przedszkolu w Raszówce,  – Oddziale Zamiejscowym w Lubinie oraz szkołach podstawowych w Siedlcach, Krzeczynie Wielkim i Niemstowie.

Turniej to podsumowanie realizacji projektu Akademia Żaczek, którego głównym celem jest aktywizacja najmłodszych mieszkańców gminy Lubin poprzez sport i zabawy ruchowe oraz zaszczepienie u najmłodszych dzieci nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu w ramach treningu ogólnorozwojowego zapobiegającego otyłości i innym chorobom cywilizacyjnym.

Na dzieci czekała sympatyczna niespodzianka- maskotka Krecik Zagłębia Lubin, która umilała spotkanie. Przeprowadzono liczne konkurencje sportowe, a także rozegrano mini mecz piłki nożnej. Wszystko pod czujnym okiem trenera prowadzącego zajęcia oraz koordynatorów Akademii Żaczek. Był więc wyścig z przeszkodami, rzuty karne, zabawa w berka, czy też prowadzenie piłki w slalomie.

Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.