Grupowa pamiątka z Tygodnia szczęścia.,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się  ją dzieli ….”. W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych  zorganizowano Tydzień szczęścia. Wszystkim zadaniom i akcjom towarzyszyło hasło „ Nasze szczęście zależy tylko od nas. Szczęśliwy jest ten, kto potrafi cieszyć się ze wszystkiego, co ma ”. Uczniowie codziennie podejmowali nowe wyzwania.

Tym samym udowodniono, że dwa słowa – radość i szkoła – nie muszą się wykluczać, a nawet – że mogą być synonimami! W całym  tygodniu  szczególną uwagę zwracano na to, jak ważne jest przeżywanie szczęścia we wszystkich jego wymiarach i w każdym wieku.

Na początku każdy uczeń  musiał zdefiniować „Czym dla niego jest szczęście?” i odpowiedzieć na proste pytanie: Czy jest szczęśliwy?  Z impetem i dużą dawką dobrej energii w całym tygodniu wszyscy tworzyli piękne prace, murale, szkolne drzewo dziecięcych marzeń.

Ponadto uczniowie prezentowali swoje wspaniałe talenty i było ich naprawdę wiele. Począwszy od sportowych, artystycznych, tanecznych a nawet umiejętności projektowania i szycia odzieży. Śmieszne uczniowskie i nauczycielskie przebrania miały również pozytywny wpływ na dobre samopoczucie i atmosferę.

W ciągu tygodnia krążyły po szkole liściki z miłymi słowami, przekazywane  uczniom i nauczycielom. Był to  tydzień celebrowania, delektowania się szczęściem, okazywania sobie szczęścia i samych dobrych wiadomości. Realizacja projektu przyniosła nie tylko dużo dobrej zabawy, ale przede wszystkim zwróciła naszą uwagę na to, że szkoła nie musi być nudna i stresująca, a może być miejscem pełnym śmiechu i pozytywnych odczuć.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał „pozytywną uwagę”, która miała na celu pokazanie, jak ważne są miłe słowa i docenienie, którego czasami tak nam brakuje. To pierwszy w tej szkole Tydzień Szczęścia, ale na pewno nie ostatni. Za projekt odpowiedzialne były: Barbara Kwapisz, Danuta Kasperska, Anna Kuc. Gratulujemy pomysłu i realizacji!