Mimo, że w kalendarzu mamy środek karnawału to z powodu pandemii i związanego z nią odosobnienia, częściej wracamy wspomnieniami do minionych świąt. Grudzień był szczególny dla wielu ludzi.  Pomimo zupełnie nowej sytuacji, wiele osób nie chciało rezygnować z działań, które stały się już tradycją. Dlatego cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy  w Szklarach Górnych przygotowała wspólnie z przyjaciółmi Szlachetną Paczkę.

Koordynatorem akcji byli nauczyciele: Barbara Kwapisz, Anna Kuc, Paulina Zacharczyk- Paryła i Maciej Stefaniak. Obowiązujące obostrzenia powodowały, iż zorganizowanie tego przedsięwzięcia było zdecydowanie bardziej skomplikowane, jednak mocno wierzono, że pomimo trudności można udowodnić, że należy pamiętać o tych, którzy potrzebują wsparcia. I tak się stało.

Przygotowano niespodziankę pani Kazimierze, której bardzo doskwiera samotność. Od około 10 lat kobieta zmaga się z chorobą kręgosłupa i jeszcze rok temu nie wstawała
z łóżka. Sama przeprowadziła swoją rehabilitację. Krok po kroku walczyła o swoją sprawność. Obecnie może sama poruszać się po mieszkaniu. Z pomocą drugiej osoby jest również w stanie wyjść na zakupy.  Pani Kazimiera żyje bardzo skromnie dlatego potrzebowała pomocy.

Dzięki ofiarności i wielkim sercom grona pedagogicznego, rodziców, uczniów, przyjaciół szkoły akcja Szlachetna Paczka zakończyła się ogromnym sukcesem. Udało się przekazać paczki z trwałą żywnością, środkami czystości, kosmetykami, pościelą, odzieżą i dostarczyć wymarzoną lodówkę.

– Byłam bardzo zaskoczona tak dużą ilością prezentów, które otrzymałam. W najśmielszych marzeniach nie spodziewałam się, że dostanie tak dużo paczek. Jestem bardzo wdzięczna za tyle dobra. Bardzo dziękuję, że znalazł się ktoś, kto zainteresował się mną. Bardzo dziękuje za wszystko – mówiła później pani Kazimiera.

Darczyńców było wielu, każdemu z osobna organizatorzy dziękują z głębi serca.