Uczniowie z Raszówki posprzątali swoją okolicęNie tylko Dzień Ziemi jest od tego żeby dbać o najbliższą okolicę. Doskonale wiedzą o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raszówce, którzy wzięli ze sobą rękawiczki i worki naśmieci i posprzątali teren wokół placówki.

Choć Dzień Ziemi obchodzimy w kwietniu, o naszą planetę powinniśmy dbać każdego dnia bez względu na porę roku. Dlatego uczniowie podstawówki w Raszówce chętnie zakasali rękawy i zabrali się do pracy. Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci w niedługim czasie zebrali wiele nieczystości. Wyrzucone plastikowe butelki nie walają się już w krzakach, czysto jest również wokół boiska.

Uczniowie z Raszówki posprzątali swoją okolicęSzkoda tylko, że są osoby, które te śmieci wyrzucają na drogi i skwerki zamiast brać przykład z odpowiedzialnych dzieci.

Warto też dodać, że Szkoła Podstawowa w Raszówce przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Nadrzędnym celem tej akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a także zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Uczniowie, ich rodzice i znajomi mogą przynosić elektrośmieci do szkoły do 29 listopada. W zamian za zużyty sprzęt szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin.

Uczniowie z Raszówki posprzątali swoją okolicę