Uczniowski koncert kolęd i pastorałekSzkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych zorganizowała kolejne przedsięwzięcie artystyczne na bardzo wysokim poziomie. Wielkim zaangażowaniem wykazali się zarówno młodzi artyści, jak i nauczyciele oraz przyjaciele szkoły.

Na koncert kolęd i pastorałek, który odbył się  jeszcze przed feriami – 11 stycznia, złożył się cały szereg form współpracy, zainicjowanych przez koordynatorki i jednocześnie reżyserki przedstawienia  – Danutę Kasperską, Barbarę Kwapisz i Urszulę Skobel.

Wszystkie działania podejmowane w kontekście efektu finalnego były prawdziwym świętem nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale dla całej lokalnej społeczności.

Uczniowski koncert kolęd i pastorałekPrzygotowanie dekoracji, montaż sceny, kompletowanie garderoby, oprawa świetlno-dźwiękowa, czy wreszcie organizacja poczęstunku –  w to wszystko bardzo chętnie i licznie angażowały się całe rodziny, parafia i zaprzyjaźnione z placówką podmioty.

– Niezwykłą postawą wykazali się także nasi przyjaciele, nierzadko uprzedzający działania placówki. Nie sposób wymienić wszystkich, ale dziękujemy Patrycji Zdrojewskiej za piękne zdjęcia z wydarzenia, firmie Kwapisz Art Studio za projekt i wykonanie statuetek honorowego przyjaciela szkoły – mówi Maciej Stefaniak, wicedyrektor szkoły w Szklarach Górnych, dodając: – Anna Socha  wsparła nas logistyczne, Julianowi Wojtowiczowi dziękujemy za pomoc w przygotowaniu nagłośnienia i wspaniały występ,  Urszuli Kozon i Narodowej Orkiestrze Dętej w Lubinie za togi, Parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych za użyczenie krzesełek na widownię oraz wszystkim rodzicom, którzy w nawet najmniejszym stopniu przyczynili Uczniowski koncert kolęd i pastorałeksię do zorganizowania koncertu.

To było bardzo udane wydarzenie, które pozwoliło wszystkim uczestnikom doświadczać świątecznego, dobrego nastroju. Młodych wykonawców oklaskiwał min. wójt Tadeusz Kielan, Wojciech Dziwiński, radny powiatowy i prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin oraz radni gminy Lubin Tomasz Fuczek i Łukasz Kurowski .

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.