Unia Miłoradzice zwyciężyła w derbach  z Huzarem Raszówka Raszówka była gospodarzem inauguracyjnego spotkania rozgrywek niższych lig, które były jednocześnie gminnymi derbami. Zawodnicy beniaminka otrzymali  komplety nowych strojów, które przed rozgrywkami wręczył wójt Tadeusz Kielan.

Początek spotkania należał do drużyny z Raszówki, która nastawiła się na sprawienie miłego prezentu swoim fanom, którzy czekali ponad 30 lat na powrót Huzara do Klasy A.

Jednak bardziej doświadczona drużyna z Miłoradzic w pierwszej połowie meczu zdobyła pięć bramek po strzałach Piotra Gałka (10. 25. i 29. min) i Tomasza Skotnickiego (12. i 39. min). Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem Marcina Nyklewicza w 22. minucie meczu.

Po zmianie stron obraz gry się wyrównał, obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych, lecz gole zdobywali tylko zawodnicy Unii Miłoradzice -Tomasz Skotnicki (83. min) i Damian Rakowski (86. min).

Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko sportowe i mamy pewność, iż następne mecze przyniosą ambitnej drużynie z Raszówki zdobycze punktowe.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Adrian Szczepański z Legnicy.

Najlepszymi piłkarzami meczu wybrano Tomasza Skotnickiego (Unia Miłoradzice) i Mateusza Hałdrzyńskiego ( Huzar Raszówka). Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan i radny Jerzy Tadla .

Wszystkie mecze naszych drużyn :

Iskra Księginice – Błękitni Koskowice 3:2

Huzar Raszówka – Unia Miłoradzice 1:7