Unia Szklary Górne zwycięża w derbach Gminy Lubin

Już pierwsze minuty meczu pokazały licznie zgromadzonej widowni, kto w tym spotkaniu będzie rozdawał karty. Gospodarze przystąpili do meczu z ogromną ochotą na zwycięstwo.

Ataki gospodarzy były bardzo składne i z dużą łatwością przedostawali się na przedpole bramki gości. Zawodnicy z Raszówki podejmowali próby kontrataków, jednak problemem dla obu ekip było wykończenie akcji celnym strzałem. Bramkę dla gospodarzy zobaczyliśmy dopiero w 40. minucie meczu. Przepięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Łojek.

Po przerwie nadal lekką przewagę posiadali piłkarze Unii i udokumentowali to golem w 49. min zdobytym przez Marka Wilka. Goście odpowiedzieli w 53. min bramką Przemysława Plichty. Od tego momentu mecz nabrał rumieńców i co chwilę dochodziło do niebezpiecznych sytuacji podbramkowych. Jednak bramka zdobyta przez Kamila Wałowskiego (Unia) w 79. min przesądziła o zwycięstwie gospodarzy.

Licznie zgromadzona publiczność miała po raz kolejny możliwość obejrzeć ciekawe widowisko sportowe i za to należą się duże brawa dla obu ekip.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwyciężą okazał się Stanisław Klejza (Szklary Górne).

Najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów wybrano: Wojciecha Włodarczyka (Unia) i Roberta Lajchta (Huzar). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla i Marcin Nyklewicz.

Unia Szklary Górne – Huzar Raszówka 3:1 ( 1:0)

Pozostałe mecze naszych drużyn:

  • Iskra Księginice – KS Legnickie Pole 5:2
  • Fortuna Obora – Relaks Szklary Górne 5:0
  • Unia Szklary Górna – Huzar Raszówka 3:1
  • Lubiatowianka Lubiatów – Unia Miłoradzice 1:3
  • Victoria Niemstów – Kryształ Chocianowiec 2:1