Uroczysta sesja Rady Gminy Lubin z wręczeniami nagródWręczenie nagród w konkursie ,,Zamelduj się w Gminie Lubin”, nagrody dla sportowców i działaczy, odznaki od LZS oraz podziękowania dla radnych i wójta. Ostatnia, uroczysta sesja rady kończącej się kadencji miała wyjątkowo symboliczny  charakter.

Wszystko wskazuje na to, że obecni radni gminy Lubin po raz ostatni zasiedli w sali obrad Urzędu Gminy Lubin choć formalnie ich kadencja zakończy się  zgodnie z zapisami rozporządzenia 30 kwietnia.

Zazwyczaj ważne dla gminy wydarzenia dzieją się w obecności radnych, dlatego zdecydowano, że nagrody przyznane w konkursie, który zachęcał do zameldowania się w gminie Lubin, także będą wręczone w uroczysty sposób podczas sesji.

-Pod koniec 1991 roku gmina Lubin liczyła niewiele ponad 9 tysięcy mieszkańców, na koniec ubiegłego roku było ich już prawie 17 tysięcy. Cieszymy się z nowych meldunków, bo to także wymierne korzyści w postaci wpływów z podatków, choć zdajemy sobie sprawę, że mieszkańców  możemy mieć nawet o 5 tysięcy osób więcej – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Uroczysta sesja Rady Gminy Lubin z wręczeniami nagródKonkurs meldunkowy to duża zachęta, z atrakcyjnymi nagrodami. Zorganizowano go już po raz trzeci. W tym roku komisja konkursowa oceniła 21 poprawnych zgłoszeń i wyłoniła zwycięzców. I miejsce i  rower otrzymała Inez Ejdrygiewicz za hasło ,,Gmina Lubin – najbliższa mieszkańcom”, II miejsce i  smartfon: Katarzyna Prygiel za hasło ,,Zamieszkaj z nami w Gminie Lubin!” i III miejsce oraz tablet Karolina Wicha za hasło: ,,Gmina Lubin – miejsce dobre do życia!”

Podczas sesji wyróżniono także najlepszych sportowców i działaczy gminy Lubin.

– Dziękuje wam nie tylko za promocję gminny poprzez sport, ale także promocję zdrowego stylu życia, sportu i integrację naszych mieszkańców. Gratulujemy oczywiście także waszych sukcesów sportowych, z których jesteśmy dumni – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Nagrody za uzyskanie miejsc medalowych w zawodach międzynarodowych, krajowych bądź wojewódzkich, awanse do ligi w grach zespołowych oraz awanse drużyny o kilka pozycji  w ramach danej klasy  są przyznawane w oparciu o uchwały Rady Gminy Lubin. Za osiągnięcia roku 2023 Uroczysta sesja Rady Gminy Lubin z wręczeniami nagródotrzymały je trzy osoby:

• Mateusz Musiatowicz – trenujący łucznictwo w LZS SKS w Raszówce
  • Edward Twardy – zawodnik grający w warcaby 100-polowe
  • Bartosz Terefelko – zawodnik grający w warcaby 100 polowe

Uhonorowano także czterech działaczy sportowych, byli to:

• Jerzy Dzikowski – wieloletni działacz, opiekun, zawodnik i trener łucznictwa
  • Karol Grolewski – prezes LKS „Iskra” Księginice, działacz, trener oraz zawodnik
  • Mirosław Dragan – wiceprezes KS „Kłopotów-Osiek”, działacz i trener B klasowej drużyny seniorów
  • Andrzej Moroch – prezes LKS „Victoria” Niemstów, działacz, opiekun B klasowej drużyny seniorów

Uroczysta sesja Rady Gminy Lubin z wręczeniami nagródKomisja sportu Rady Gminy Lubin postanowiła na tej sesji wyróżnić także wójta Tadeusza Kielana i Wojciecha Dzwińskiego specjalnymi podziękowaniami i statuetkami za zaangażowanie w rozwój i promowanie sportu na ternie naszej gminy.

Była to także okazja do innych sportowych wyróżnień. Marek Dłubała w imieniu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS poinformował o przyznaniu  srebrnych i złotych odznak osobom zaangażowanym w działania na rzecz propagowania sportu. Wręczał je wójt Tadeusz Kielan i Paweł Kleszcz starosta lubiński. Obaj panowie zostali także dodatkowo wyróżnieni.

Uroczysta sesja Rady Gminy Lubin z wręczeniami nagródSrebrne odznaki honorowe Dolnośląskiego Ludowego Zrzeszenia Sportowego otrzymali:

• Karol Rozmiarek  – Unia Miłoradzice
  • Alwin Famulski – Unia Szklary Górne
  • Jerzy Tadla – działacz sportowy, nauczyciel wychowania fizycznego
  • Piotr Marczuk – LZS Górnik Lubin
  • Jan Łodej – Iskra Ksieginice

Złote odznaki honorowej Dolnośląskiego Ludowego Zrzeszenia Sportowego otrzymali:

• Tadeusz Kielan – Wójt Gminy Lubin
  • Paweł Kleszcz – Starosta Powiatu Lubińskiego
  • Karol Grolewski – Iskra Księginice
  • Józef Szeliga – Iskra Księginice
  • Marcin Nyklewicz – Huzar Raszówka

Nie był to koniec gratulacji i wyrazów uznania. Wójt Tadeusz Kielan i Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy oficjalnie pożegnali się  z radnymi, wręczając okolicznościowe tabliczki pamiątkowe. Podsumowując mijającą kadencję wójt Tadeusz Kielan mówił:

– Dziękuję za współpracę, bardzo dużo wspólnie osiągnęliśmy i  myślę, że efekty są bardzo dobre, choć ostateczna ocena należy do mieszkańców. Przypomnę jednak , że gmina Lubin znalazła się drugi rok z rządu na podium konkursu „Gmina dobra do życia”, w którym brano pod uwagę aż 63 wskaźniki decydujące o jakości życia na danym terenie. Nie znam bardziej wiarygodnego, rzetelnego i miarodajnego konkursu i bardzo jestem wdzięczny, że od kiedy istnieje, czyli  trzech lat plasujemy się w jego czołówce wśród 1,8tysiąca podobnych gmin w Polsce. Dodam tylko, że na pierwszym miejscu jest Kleszczów, czyli najbogatsza gmina w Polsce.

Także radni dziękowali wójtowi za współpracę a głos w ich imieniu zabrała Sylwia Pęczkowicz –  Kuduk.

– To były bardzo dobre lata dla gminy Lubin. Naszym wolontariuszom wręczamy nagrody w kształcie kropli wody  i wójt  też jest dla nas taką kroplą drążącą skałę.  Od kiedy zarządza pan gminą zrealizowano bardzo wiele inwestycji, a co najważniejsze poprawił się jej wizerunek i relacje międzyludzkie. Dziś mieszkańcy otwarcie mówią o swoich oczekiwaniach, problemach i wiedzą, że z każda bolączką mogą pójść do urzędu i załatwiają sprawę. Wiemy także jak wiele swojego czasu poświęca pan kosztem rodziny ,na sprawy związane z gminą i udział w wielu licznych i ważnych spotkaniach i wydarzeniach. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i dziękujemy.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.