Akademie szkolne z okazji świętaNajmłodsi mieszkańcy gminy uroczyście świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości. Było bardzo uroczyście, patriotycznie a jednocześnie wzruszająco i radośnie. Biel i czerwień odmieniana była przez wszystkie przypadki i wszechobecna w salach szkół i przedszkoli.

Najmłodsi mieszkańcy gminy bezbłędnie znają już pierwsze zwrotki polskiego hymnu narodowego, z wielkim zaangażowaniem deklamują wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś Polak mały” oraz śpiewają patriotyczne piosenki.

Na okolicznościowe akademie rodzice specjalnie pięknie ubrali dzieci – na galowo i biało-czerwono.

Akademie szkolne z okazji świętaBartosz Chojnacki, sekretarz gminy Lubin odwiedził dziś maluchy z punktu przedszkolnego i szkoły z nauczaniem początkowym w Osieku, przynosząc ze sobą biało-czerwone chorągiewki i słodycze w podziękowaniu za piękne występy.

– Bardzo się cieszę, ze tak radośnie świętujemy, choć chwil wzruszeń również nie zabrakło, kiedy was słuchałem. To ważne, że już od najmłodszych lat uczymy się o patriotyzmie  oraz znamy i szanujemy nasze symbole narodowe. Zapraszam was jutro z całymi rodzinami na gminne obchody  105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do Szklar Górnych. Będzie równie patriotycznie i radośnie – mówił Bartosz Chojnacki.

Akademie szkolne z okazji święta– Polacy przez 123 lata nie mieli swojej ojczyzny. Dziś wy możecie się uczyć w polskiej szkole, polskiego języka i cieszę się, że tak dobrze znacie już, szanujecie i kultywujecie symbole narodowe – mówiła do uczniów Patrycja Słota, dyrektor szkoły w Niemstowie i jej miejscowego oddziału w Osieku.

Także wychowankowie  Gminnego Przedszkola w Raszówce i jego zamiejscowego oddziału w Lubinie  zaprezentowały dziś uroczystą inscenizację, którą obejrzeli koledzy i koleżanki z młodszych grup.

Dzieci z zaangażowaniem wyrecytowały wiersze o ojczyźnie i symbolach narodowych, przybliżyły tematykę wybranych legend polskich, a także w pięknych piosenkach przedstawiły ważne dla serca Polaka treści.

Równo o godzinie 11:11 odśpiewano hymn Polski,  tym samym dołączając do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  #SzkołaDoHymnu.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin