Mieszkańcy Ustronia mają już swoje miejsce, gdzie niezależnie od warunków pogodowych mogą organizować wspólne spotkania. Na terenach rekreacyjnych, tuż przy wiacie i placu zabaw, powstała niewielka, ale nowoczesna i dobrze wyposażona świetlica wiejska.

Radość – to słowo doskonale oddaje nastroje mieszkańców Ustronia i ich przyjaciół, którzy zebrali się by uroczyście otworzyć świetlicę. Prawie każdy oprócz dobrego humoru przyniósł coś od siebie, więc stoły uginały się od wielu przysmaków.

Świetlica została oddana do użytku kilka tygodni wcześniej, wiec mieszkańcy zdążyli zadbać już o jej otoczenie. Wiele osób przyniosło różne sadzonki z własnych ogrodów.

– U nas jest tak, że ktoś rzuci hasło i zaraz są chętni, żeby wspólnie cos zrobić. To mała miejscowość, wszyscy się znamy, wspieramy i dzięki temu tak dobrze się tu żyje – mówi Krystian Marut.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Justyna Curyło sołtys Ustronia, Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin oraz Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy.

– Pamiętam jak kilka lat temu przyjechał do nas żółtym autobusem, wtedy jeszcze kandydat na wójta Tadeusz Kielan i po rozmowie z nami powiedział, że będzie u nas świetlica – mówiła wzruszona sołtys Justyna Curyło. – Serce mi rośnie i gwarantuję, że ten obiekt będzie bardzo dobrze wykorzystany.

– Zawsze bardzo się cieszę, kiedy mam przyjemność dokonać oficjalnego otwarcia tego typu obiektu. Bo to przysłowiowe mury, których fundamentami są zaangażowanie ludzi, chęć wspólnego spędzania czasu, sympatia, życzliwość. Świetlice powstają tam, gdzie dzieją się dobre rzeczy, gdzie ludziom chce poświecić swój czas dla innych. Gdzie są dobre relacje między mieszkańcami, którzy kiedy trzeba bawią się razem, a kiedy trzeba wspierają mówił wójt Tadeusz Kielan.

–  Świetlica pięknie wkomponowała się w okolicę. Gratuluje sołtys i radzie sołeckiej. Obiekt jest wspaniały i do tego nowocześnie wyposażony, mieszkańcy będą wiedzieli jak go wykorzystywać dla dobra wszystkich – mówił święcąc świetlicę ksiądz proboszcz Jerzy Jastrzębski z Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mlecznie.

Padło wiele gratulacji i dobrych życzeń, były także drobne upominki. Uroczystość uświetnił występ zespołu Lejdis.