Uroczyste wręczenie nagród Wolontariuszkom Roku Przed sesją Rady Gminy,  w uroczysty sposób  podziękowano i wręczono nagrody trzem wolontariuszkom  wyróżnionym  tytułem Wolontariusza Roku Gminy Lubin. Pisaliśmy już o ich osiągnięciach i bezinteresownej pomocy, tym razem to nagrodzone panie, nie ukrywając wzruszenia, opowiadały o tym co robią i dlaczego.

 Janina Mucha to wieloletnia mieszkanka sołectwa Chróstnik. Bezinteresowna, skromna i otwarta, zawsze służąca pomocą. Od wielu lat działa społecznie i angażuje się w różne przedsięwzięcia.

– Jestem przewodniczącą Rady Seniorów Gminy Lubin, a pracuję społecznie już ponad 30 lat. U mnie nie ma ważniejszych lub mniej ważnych spraw. Praca społeczna jest dla kogoś, tego się nie stopniuje. Jak zaczęłam się udzielać społecznie to pierwsze podziękowanie dostałam w formie książki z dedykacją : „W życiu są dwa szczęścia, jedno małe- być szczęśliwym. Drugie większ e- uszczęśliwiać innych”. Te słowa towarzyszą mi do dziś, są bodźcem do dalszego działania- mówiła Janina Mucha.

Cecylia Szwedo jest wieloletnią mieszkanka Osieka. Angażuje się w życie swojej miejscowości, od wielu lat działa na rzecz mieszkańców nie tylko Osieka ale całej gminy.

– Dostałam to wyróżnienie za całokształt działalności i jestem z niego bardzo dumna. Wiele spraw i potrzeb robimy z Osieczankami dla gminy i jej mieszkańców.  Jestem seniorką, gdybym nie robiła nic byłabym tym bardzo mocno zmęczona, więc muszę mieć zawsze pełne ręce roboty. Wtedy świat jest piękniejszy i ja jestem zadowolona – mówi Cecylia Szwedo.

 Agnieszka Świrska jest nauczycielką z 14- letnim stażem pedagogicznym oraz Koordynatorem Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie. Umiejętnie i  wnikliwie  obserwuje to, co ją otacza. Dostrzega  wokół siebie ludzi potrzebujących, samotnych, bezradnych, cierpiących i chorych.

– Szczególnie teraz, w okresie świątecznym czuję się odpowiedzialna za wparcie innych. Koordynuję akcję „Gwiazdor”, dzieci piszą listy, a my je przekazujemy do sponsorów i obdarowujemy dzieci paczkami. Mocno współpracujemy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Zawsze wychodzę z założenia, że warto pomagać,  a dobro do nas wraca. Dziękuję wszystkim rodzicom dzieci  których uczę, bo tak naprawdę dzięki ich wsparciu  możemy pomagać potrzebującym – opowiada Agnieszka Świrska.

Gratulacje wyróżnionym składał Bartosz Chojnacki, zastępca wójta gminy Lubin oraz Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin.