W najbliższy piątek – 7 stycznia zarówno Urząd Gminy Lubin, jak i Ośrodek Kultury Gminy Lubin oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będą zamknięte. Będzie to  zgodnie z Kodeksem Pracy dzień wolny dla pracowników tych instytucji w zamian za święto przypadające w sobotę.

Dzień świąteczny, za który pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy przypadał w Nowy Rok. Wójt gminy Lubin wydał zarządzenie  ustalające datę  dnia wolnego na 7 stycznia. W najbliższy piątek Urząd Gminy Lubin będzie więc zamknięty. Dzień wolny przysługuje tego dnia także pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przypominamy jednak, że większość urzędowych spraw można załatwiać w sposób zdalny korzystając z komputera i systemu eUrząd.  Tak jak w bankowości internetowej, po uzyskaniu zaufanego profilu ePUAP, przy wykorzystaniu eUrzędu można m.in. wypełnić deklarację, płacić podatki, czy też sprawdzić stan swoich zobowiązań i termin najbliższej płatności.