Zapraszamy do składania wniosków o rekomendację Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) w ramach kolejnej edycji Programu Stypendiów Pomostowych na Dolnym Śląsku. Wnioski można przesyłać pocztą na adres korespondencyjny FEM (53-149 Wrocław, ul. Racławicka 101 – z dopiskiem “stypendia pomostowe”) do 2 sierpnia 2021 roku (decyduje data stempla).  Każda rekomendacja to szansa na stypendium w wysokości aż 7000 zł, czyli o 2000 zł większe niż w latach ubiegłych!

Kandydaci, którym udzielimy rekomendacji będą uprawnieni do składania wniosków on-line o stypendia pomostowe Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP).

W tym roku, aby aplikować o stypendium wymagane jest uzyskanie minimum 100 punktów na maturze  (obliczonych zgodnie z algorytmem). O szczegółach prosimy czytać w regulaminie opublikowanym przez FEP (link poniżej).

Tutaj można pobrać:

Wniosek o rekomendację FEM 2021

Do wniosku należy dołączyć:

Oświadczenie o sytuacji materialnej kandydata

Koniecznie należy zapoznać się z:

Regulaminem Programu Stypendiów Pomostowych edycja XX – 2021-2022

Klauzulą informacyjną dla członków rodzin kandydatów na stypendystów

Kryteria konkursowe

Rekomendacja zostanie udzielona osobom spełniającym warunki ww. regulaminu oraz poniższe kryteria. Kandydaci muszą spełnić łącznie wszystkie poniższe warunki:

1. Muszą być maturzystami 2021 roku, tzn. ukończyć szkołę średnią w tym roku szkolnym. Wnioski maturzystów z lat ubiegłych, poprawiających matury w 2021 roku nie będą rozpatrywane.
  2. Muszą pochodzić z rodzin o niskich dochodach nieprzekraczających w czerwcu 2021 kwoty 1960 zł brutto w przeliczeniu na osobę. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością.
  3. Pochodzą z miejscowości do 20.000 mieszkańców, tzn. są zameldowani w województwie dolnośląskim, na wsi lub mieście do 20 tys. mieszkańców co najmniej 2 lata przed ogłoszeniem obecnej edycji Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl (tj. zameldowanie nie później niż 25.03.2019). Jakiekolwiek przemeldowania z miasta na wieś tuż przed złożeniem wniosku będą dyskwalifikowały wniosek.
  4. Osiągnęli na maturze wynik minimum 100 punktów. Do obliczenia punktów służy algorytm. Kandydat bierze pod uwagę jedynie przedmioty zdawane pisemnie (ale na obydwu poziomach!) i mnoży je odpowiednio przez 0.4 lub 0.6 a następnie sumuje wszystkie punkty i tę sumę wpisuje do wniosku (algorytm liczenia punktów w przypadku zdawania matury międzynarodowej znajduje się TUTAJ).
  5. Zostali przyjęci na dzienne studia magisterskie realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowym na polskiej państwowej uczelni posiadającej uprawnienia do nadawania tytułu magistra.

O rekomendację mogą starać się wszyscy maturzyści, którzy mieszkają na Dolnym Śląsku – nie trzeba legitymować się otrzymywaniem od nas wcześniej stypendium.

Tryb wyboru kandydatów

Rekomendacja zostanie udzielona osobom, których wnioski będą kompletne i uzyskają najwyższą liczbę punktów (spośród wszystkich wniosków złożonych do FEM w niniejszym konkursie) za egzamin maturalny obliczonych wg algorytmu.

W przypadku osób, które będą miały tę samą liczbę punktów za egzamin maturalny pierwszeństwo uzyska kandydat o niższym dochodzie na osobę w rodzinie i podejmujący studia na uczelni na terenie Dolnego Śląska.