Derbowy mecz w sobotnie popołudnie przyciągnął na trybuny najwierniejszych kibiców obu drużyn. Faworytem wielu obserwatorów byli piłkarze gospodarzy z KS Kłopotów-Osiek, którzy do końca walczą o uniknięcie spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Jednak spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i nie zawsze drużyna zajmująca wyższą lokatę w tabeli zwycięża. Tak było i tym razem, miejscowi bardzo potrzebowali zwycięstwa do skutecznej walki o utrzymanie się. Pierwsza połowa meczu była szalenie wyrównana z kilkoma sytuacjami strzeleckimi z obu stron.

Po przerwie w 65. minucie meczu zawodnik gości Paweł Mikuła wykończył kontrę celnym trafieniem. Gospodarze bardzo szybko chcieli odrobić straty, lecz w 78. min nadziali się na kolejną kontrę Fortuny. Zawodnik z Kłopotowa próbował tak niefortunnie wybić piłkę z własnego pola karnego, że skierował ją do własnej bramki. Dzieła zniszczenia dokończył w 86. min. Łukasz Rudnicki i zdobył trzecią bramkę dla przyjezdnych.

Brawa należą się obu drużynom za stworzenie ciekawego widowiska na nowo oddanym obiekcie sportowym w Kłopotowie. Najlepszymi aktorami sobotnich derbów wybrano: Tomasza Niegluja (Fortuna) oraz Kamila Dziedzica (KS Kłopotów-Osiek). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.

 

Wszystkie weekendowe wyniki meczów naszych drużyn:

Iskra Księginice – Zryw Kłębanowice 2:0

KS Kłopotów-Osiek – Fortuna Obora 0:3

Kalina Sobin- Unia Szklary Górne 1:7

Błękitni Koskowice – Unia Miłoradzice 3:0

Zryw Stary Łom – Platan Siedlce 7:0

LZS Biała – Iskra II Księginice 5:0

Górnik II Lubin- Victoria Niemstów 6:0

Huzar Raszówka – LZS Żelazny Most 3:0 (wo)

Fotorelacja z rozgrywek derbowych