Wręczenie nagród w konkursieDziesięć osób wygrało nagrody w konkursie zorganizowanym z inicjatywy wójta Tadeusza Kielana. W ramach akcji propagującej szczepienia można było wygrać między innymi hulajnogę elektryczną i rower!

Celem tej akcji promocyjnej było zwiększenie liczby osób zaszczepionych, co ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. Mogły wziąć w niej udział osoby fizyczne zameldowane na terenie gminy Lubin, które w okresie  od 1 lipca do 31 października 2021 r. przeszły pełny cykl szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

– Na konkurs nadesłano 136 zgłoszeń, wśród nich było 16 zgłoszeń od osób, które nie są mieszkańcami gminy i nie brały one dalszego udziału w akcji – wyjaśnia Dariusz Olszak z Urzędu Gminy w Lubinie, odpowiedzialny za koordynację i promocję szczepień. – Do osób, które spełniły formalne wymogi rozesłano pytanie konkursowe. Odpowiedzi były oceniane przez komisję konkursową.

Pytanie brzmiało: „Szczepienie jest ważne ponieważ….” A oto co napisali laureaci pierwszych miejsc, w których nagrodami były elektryczne hulajnogi.

Natalia Dydak z Niemstowa

– Szczepienie jest ważne, ponieważ powinniśmy czuć się społecznie odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i ludzi ze swojego otoczenia. Powinniśmy dawać dobry przykład. Tak jak rodzic w samolocie podczas sytuacji zagrożenia powinien założyć maseczkę tlenową najpierw sobie, a następnie dziecku/podopiecznemu, tak i w tym przypadku obywatel powinien chronić siebie i bliskich przyjmując szczepienie, aby nie dopuścić do sytuacji krytycznej w swoim otoczeniu i kraju. Priorytetem każdego człowieka powinno być zdrowie swoje i bliskich. Jednym może się „udać” i przejdą tą chorobę bez objawów i konsekwencji, ale niestety nikt z nas nie wie jak jego organizm zniesie wirusa. Moja babcia, lat 90, kilka miesięcy po szczepieniu przez 3 tygodnie przebywała w mieszkaniu z osobą chorą na koronawirusa i choroba jej nie dotknęła lub przeszła bezobjawowo. Zakładam, że szczepienie uratowało jej życie. Ten i wiele innych zasłyszanych przypadków nakłoniło mnie do szczepienia. Co ważne – szczepienie nie chroni przed zachorowaniem, tylko przed bardzo ciężkim przechorowaniem lub śmiercią. Wymyśliłam też krótki wierszyk:

By o życie nie walczyć pod respiratorem,

Zaszczep się – bądź dla innych wzorem.

Życie ucieka, a masz je jedno,

Szczepienie to wyjścia z pandemii sedno.

Daj przykład, bądź zdrów,

I o szczepieniu wszem i wobec mów.

 

Łukasz Werbny z Krzeczyna Małego

– Szczepienie jest ważne ponieważ:

  • najsłabszym pomaga

  • odporność wspomaga

  • w trudnych przypadkach niezastąpione

  • prędzej czy później nieuniknione

  • działa szybko i skutecznie

  • sprawia by życie było wieczne

  • podejmuje się niewykonalnego

  • bohaterem zdrowia dla każdego

Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca były rowery trekkingowe, zdobyli je: Norbert Bartosiak z. Niemstowa oraz Wioleta Kiliman z Wiercienia.

Laureaci trzecich miejsc obdarowani zostali tabletami, to Dariusz Dudziak z Chróstnika i Katarzyna Kamińska z Osieka.

Przyznano także nagrody dodatkowe, czyli bony podarunkowe o wartości 100 zł i otrzymują je: Brygida Lubaska z Wiercienia, Liliana Buchowska z Osieka, Iwona Koska z Chróstnika oraz Norbert Mainka z Kłopotowa.

W Urzędzie Gminy Lubin zorganizowano krótką uroczystość, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych,  podczas której część laureatów odebrała swoje nagrody.

– W tym konkursie wszyscy są wygrani, bo nawet jeśli nie zdobyli nagrody, to są zaszczepieni, co jest wyrazem troski o zdrowie własne, najbliższych oraz mieszkańców naszej gminy. Musimy ufać naukowcom i lekarzom – mówił Bartosz Chojnacki, zastępca wójta wręczając nagrody i dyplomy.