Z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę Dnia Zwycięstwa, które upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie, pod pomnikiem w Siedlcach,  uroczyście złożone zostaną wieńce. Tuż po tej symbolicznej uroczystości odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

Co roku, właśnie w Siedlcach gdzie jest symboliczna „Zbiorowa mogiła zmarłych żołnierzy polskich II wojny światowej z kampanii wrześniowej”, składane są wieńce i zebrani modlą się w intencji ofiar wojennych. Pod pomnikiem w Siedlcach rokrocznie zbierali się m.in. uczniowie, urzędnicy, parafianie oraz przedstawiciele sołectw Czerniec i Siedlce.

W tym roku złożenie symbolicznych kwiatów zaplanowano na godzinę 8.45. Kwadrans później w Kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek odprawi mszę w intencji Ojczyzny.

Przypomnijmy, że od 2015 roku Dzień Zwycięstwa obchodzimy w dniu 8 maja, jego oficjalna nazwa to Narodowy Dzień Zwycięstwa. Od zakończenia wojny do 2014 r. święto to było obchodzone 9 maja jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności, a w latach 1945 – 1950 był to także dzień wolny od pracy.