Dzisiaj społeczność całego zagłębia miedziowego  wspomina tych, którzy tragicznie odeszli w skutek wypadków przy pracy. Od 2017 roku 29 listopada jest oficjalnie Dniem Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM.

Święto to jest obchodzone od czterech lat ku pamięci ofiar wypadku, który miał miejsce 29 listopada 2016 roku w Zakładach Górniczych Rudna. W efekcie samoistnego wstrząsu górotworu, mimo ogromnego wysiłku służb ratowniczych,  zginęło ośmiu górników, kolejnych 21 zostało rannych.

W imieniu całej społeczności gminy Lubin, kwiaty pod pomnikiem przy Centrali KGHM, poświęconym pracownikom, którzy zginęli w pracy w Polskiej Miedzi złożył wójt Tadeusz Kielan.

Wiele rodzin z zagłębia miedziowego ma wśród swoich najbliższych, ale też dalszych krewnych i znajomych, pracowników miedziowego holdingu. Rodziny te mają prawo wierzyć, że każde wyjście do pracy będzie związane z bezpiecznym powrotem z pracy i wspólnym posiłkiem przy rodzinnym stole. Dlatego  29 listopada, czyli  w Dniu Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM, powinniśmy wspierać się duchowo i w symboliczny sposób oddać hołd, tym którzy zginęli  w pracy.