9 – letnia Gaja Nowak z Lubina, chora na Zespół Lennoxa – Gastaut, po raz kolejny potrzebuje naszej pomocy! Po przeprowadzeniu wstępnych badań w klinice w Niemczech dziewczynka zakwalifikowała się do kolejnych i prawdopodobnie operacji. Koszt 800 tys. zł – jest obecnie nieosiągalny dla rodziny dziewczynki.

Można pomóc! Spotkajmy się w najbliższą sobotę, w samo południe przy Pałacu w Bolanowie w sołectwie Gorzyca i weźmy udział akcji „Biegnij, maszeruj, jedź – zimą po zdrowie dla Gai.”

Dwa lata temu mieszkańcom Lubina i okolic udało się zebrać ponad 18 tys. zł na wstępne badania w klinice w Niemczech, m.in. dzięki akcji „Kaskomania”. To właśnie ta grupa postanowiła ponownie wkroczyć do akcji, licząc na współpracę ludzi o wielkich sercach.

„Biegnij, maszeruj, jedź – zimą po zdrowie dla Gai” – to pierwsza z akcji. Do pokonania pięciokilometrowa trasa leśnymi ścieżkami do przebycia w dowolny sposób – biegiem, spacerem, marszem czy na sankach – jeśli śnieg się utrzyma.

Dla każdego dorosłego uczestnika przewidziany został m.in. ręcznie robiony medal, a dla najmłodszych słodkie upominki i piernikowe medale. O oprawę m.in. muzyczną zadba lubiński zespół Party Warriors Show!

Gaja

Pomóżmy przywrócić Gai pełnię sił!

Za drobną opłatą będzie można również zrobić sobie profesjonalne zdjęcie portretowe w bajkowym lesie! Dla najmłodszych uczestników zorgniozwane zostaną konkursy i zabawy! Na wszystkich uczestników akcji czeka pyszne jedzenie m.in. zupa, danie jednogarnkowe i kiełbaski prosto z ogniska, a także mnóstwo ciast i ciepłych napoi – za wrzutkę do puszki.

Zespół Lennoxa – Gastaut to najcięższa odmiana padaczki lekoodpornej i zaburzenia rozwojowe. Gaja nie mówi, potrzebuje pomocy przy podstawowych czynnościach takich jak ubieranie czy jedzenie. Dzięki operacji jest szansa na normalny rozwój i całkowitą likwidację napadów padaczki – bywały bowiem dni kiedy Gaja miała tych napadów około 500 na dobę!

Na Facebooku powstała grupa Razem dla Gai: https://www.facebook.com/groups/251288209838020

Grupa jest otwarta, przyłączyć może się każdy. Znajdziecie tam licytacje różnych produktów i usług na rzecz Gai, jak również informacje o akcjach charytatywnych związanych ze zbiórką pieniędzy.